Спостерігачі ЄС спростовують заяви Абхазії

Спостерігачі ЄС заявляють, що не перетинали адміністративного кордону Абхазії і не брали участь в жодних збройних провокаціях.

Глава місії спостерігачів Євросоюзу в Грузії Гансйорг Габер спростував всі звинувачення абхазької сторони. Раніше повноважений представник президента Абхазії в Гальському районі Руслан Кішмарія заявив, що минулої суботи на територію Абхазії проникла "грузинська диверсійна група" у супроводі спостерігачів Євросоюзу, які в результаті потрапили під обстріл.

"Спостерігачі ЄС не повинні були без узгодження з абхазькою владою перетинати державний кордон", - підкреслив Кішмарія.

"Вислови Кішмарія не відповідають дійсності. Наші спостерігачі не перетинали адміністративної лінії", - заявив Габер.

Він додав, що співробітники місії "не носять зброї і не можуть методом сили вимагати виконання умов мандата". До цього представники Євросоюзу заявили, що потрапили під інтенсивний обстріл в той момент, коли збиралися оглянути місце вбивства співробітника грузинської поліції. Ніхто із спостерігачів не постраждав, проте декілька куль, за словами спостерігачів ЄС, пролетіли в безпосередній близькості від співробітників місії.

В суботу в результаті перестрілки в Гальському районі загинув 34-річний поліцейський з Грузії, ще троє людей отримали поранення.

"Поки не зрозуміло, чи цілилися в спостерігачів навмисне, проте у будь-якому випадку ця акція неприйнятна, оскільки йдеться про неозброєну цивільну місію", - йдеться в заяві голови місії ЄС.

Сухумі стверджує, що абхазькі прикордонники відкрили вогонь по "диверсантах", які намагалися перетнути адміністративний кордон республіки, яка від'єдналася.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: