Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Справа Болека": у Польщі опубліковані докази роботи Валенси на КДБ

У справі "Болек" міститься понад 750 сторінок.

Документи щодо Леха Валенси стали доступні в читальному залі польського Інституту національної пам'яті. Про це повідомляє Радіо Польща.

Сьогодні, 22 лютого, в архів Інституту потрапили та ознайомилися з цією справою журналісти та вчені. З сьогоднішнього дня в архіві тепер доступні документи щодо секретного агента "Болек", які були підписані екс-президентом Польщі Лехом Валенсою.

Матеріали, які датуються 21 грудня 1970 року містять зобов'язання про співпрацю, затверджене Валенсою.

"Зобов'язання. Я, Лех Валенса, що підписався нижче, син Болеслава і Фелікси, народжений в 1943 році в Попові, повіт Липно, зобов'язуюсь зберігати в таємниці зміст розмов, проведених зі мною працівниками служб безпеки. Одночасно зобов'язуюся співпрацювати із службою безпеки при розкритті і боротьбі з ворогами ПНР. Інформацію зобов'язуюся передавати в письмовому вигляді, і вона буде правдивою. Факт співпраці зі службою безпеки зобов'язуюся тримати в секреті і не розкривати її навіть перед сім'єю. Інформацію буду передавати під псевдонімом Болек". Лех Валенса Болек", - сказано в одному з документів.

Справа Болєка, Лех Валенса
Reuters

У справі "Болек" міститься понад 750 сторінок. В папку також входить лист колишнього генерала Кищака, в якому сказано про можливу співпрацю Леха Валенси зі службами безпеки Польської Народної Республіки.

Журналістам і науковцям дозволене фото- та відеознімання. За бажанням, представники ЗМІ можуть попросити копії всіх документів або замовити цифрові копії.

Нагадаємо, нещодавно, 18 лютого, в будинку вдови глави МВС часів ПНР Чеслава Кищака був виявлений документ про співпрацю таємного агента "Болек" із службою безпеки ПНР, підписаний екс-президентом Польщі Валенсою.

Вже 20 лютого, Лех Валенса заявив, що дійсно він підписав документ, але він нічого не доносив і за це грошей не отримував.

Нагадаємо, в 2000 році Люстраційний суд Польщі визнав відомості Леха Валенси правдивими і постановив, що служби безпеки сфальсифікували справу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції