Під час розмов Джуліані із Шокіним та Луценком були присутні прокурор Криму, депутат від БПП та бізнесмени із США - theБабель

Під час розмов Джуліані із Шокіним та Луценком були присутні прокурор Криму, депутат від БПП та бізнесмени із США - theБабель

Фото: Associated Press

Під час розмов адвокат намагався знайти компромат на Джо Байдена.

Під час спілкування адвоката американського президента Руді Джуліані із колишніми генпрокурорами Юрієм Луценком та Віктором Шокіним були присутні прокурор Криму Гюндуз Мамедов, ексдепутат від БПП Гліб Загорій, а також американські бізнесмени Лев Парнас та Ігор Фруман.

Про це йдеться у матеріалі theБабель.

Зазначається, що із Шокіним Джуліані спілкувався телефоном, а з Луценком зустрічався особисто. Шокін під час розмови розповідав, що на нього "тиснули", щоб закрити розслідування проти Burisma. Він також зазначав, що це робив в інтересах Байдена і експрезидент Петро Порошенко. На цій розмові були присутні Парнас, Фруман, а також директор з розслідувань консалтингової фірми Джуліані Джордж Бойл.

Із Луценком Джуліані зустрічався 25 та 26 січня 2019 року. На ній, окрім Парнаса, Фрумана та Бойла, були також Мамедов та Загорій. Ексгенпрокурор показав платежі від Burisma на користь Гантера Байдена та консалтингової компанії Rosemont Seneca Bohai (RSB), де Гантер був партнером. На думку Луценка, ці платежі були за лобістські послуги самого Джо Байдена.

Водночас, ані Шокін, ані Луценко не надали переконливих доказів щодо того, що Байден або його син вчинили певні злочини в Україні. Ці дані Джуліані передав до Білого дому.

Раніше американські бізнесмени Парнас та Фруман згадувались у повідомленнях, про можливий тиск на Україну з метою змінити керівництво "Нафтогазу".

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа - серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.

Другий співробітник американської розвідки розповів про розмову Трампа і Зеленського

Другий співробітник американської розвідки розповів про розмову Трампа і Зеленського

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
"Український" скандал у Вашингтоні
Наступна публікація