Справа Бута не зіпсує відносин Москви і Вашингтона

На питання, чи не побоюються в держдепартаменті США, що справа Бута ускладнить процес перезавантаження відносин з Росією, Філіп Кроулі відповів коротким "ні".

США вважають, що справа бізнесмена Віктора Бута не вплине негативно на розвиток двосторонніх відносин з Росією.

Про це заявив 26 серпня журналістам офіційний представник держдепартаменту Філіп Кроулі.

Він підтвердив, що "російський уряд пов'язувався з американською стороною у цій справі", однак повідомляти які-небудь подробиці відмовився. На питання, чи не побоюються в держдепартаменті, що справа Бута ускладнить процес перезавантаження відносин США і Росії, Кроулі відповів коротким "ні".

Представник держдепу утримався від коментарів щодо заминки з екстрадицією Віктора Бута, переадресувавши це питання міністерству юстиції. Він лише повторив, що США з нетерпінням чекають появи росіянина в американському суді.

Федеральною окружною прокуратурою Нью-Йорка проти Віктора Бута висунуто звинувачення з чотирьох пунктів. Йому інкримінується участь у злочинній змові з метою постачання зброї бойовикам Революційних збройних сил Колумбії (РЗСК) "при розумінні, що її буде використано для вбивства громадян і посадових осіб США".

Минулої п'ятниці апеляційний суд Таїланду дозволив екстрадицію Віктора Бута до США. Але оскільки американці не були впевнені в позитивній відповіді суду, вони висунули того ж дня нові звинувачення в шахрайстві і відмиванні грошей, щоб таким чином загальмувати можливе звільнення росіянина.

Тепер же Вашингтон поспішає з екстрадицією Бута і просить Таїланд відкликати документи, оскільки прохання Штатів вже задоволено. Тим не менше, документи все ще перебувають у провадженні, а перше слухання уже призначено в Кримінальному суді на 4 жовтня.

Віктора Бута було заарештовано в Таїланді у 2008 році за підозрою в спробі продажу озброєнь бойовикам Революційних збройних сил Колумбії. Переговори з Бутом про продаж зброї під виглядом членів РЗСК вели співробітники американських спецслужб. Справа про екстрадицію розтяглася майже на два роки.

Читайте також:

У Таїланді звинуватили Бута в причетності до терактів 11 вересня

Таїланд відклав екстрадицію "торговця смертю" Бута до США

Долю Бута вирішить уряд Таїланду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: