Справа Panama Papers: затримано двох засновників скандальної фірми Mossack Fonseca

Справа Panama Papers: затримано двох засновників скандальної фірми Mossack Fonseca

Рамон Фонсека / Фото: Reuters

Фірма допомогала реєструвати компанії в офшорах.

Двох засновників панамської юридичної фірми Mossack Fonseca, яка надає юридичну підтримку в реєстрації компаній на офшорах, затримали в неділю, 12 лютого.  

Про це повідомдяє Reuters із посиланням на заяву головного прокурора Панами, Кенії Порсел.

Так, Юргену Моссаку і Рамону Фонсеці було висунуто звинувачення у відмиванні грошей в справах, імовірно, прив'язаних із масштабним корупційним скандалом в Бразилії.

Прокурор Порсел також заявила, що зібрані матеріали "дозволяють розглядати Mossack Fonseca як злочинну організацію, яка приховувала активи і грошові кошти сумнівного походження".

Юргена Моссака і Рамона Фонсеку було затримано для того, щоб вони не залишили країну. Відзначається, що протягом року проводити розслідування панамським прокурорам допомагали колеги з Бразилії, Перу, Еквадору, Колумбії, Швейцарії та США.

Mossack Fonseca відхиляє звинувачення у корупційних зв'язках з бразильською інженерною компанією Odebrecht. Головний юрист фірми називає всі звинувачення нікчемними.

Як відомо, у квітні 2016 року в Мережі опублікували масштабне розслідування, засноване на документах Mossack Fonseca. Загальний обсяг даних налічував 11,5 млн документів (2,6 терабайта інформації) і охоплював період від 1977 до 2015 року. У них містилися відомості про офшорні схеми, до яких можуть бути причетними 12 колишніх і чинних глав держав, серед яких екс-президенти Єгипту Хосні Мубарка та Лівії Муаммар Каддафі, президент Сирії Башар Асад, екс-прем'єр Ісландії Сігмундур Давид Гуннлейгссон, президент РФ Володимир Путін, президент України Петро Порошенко, а також мексиканські наркобарони, члени британської палати лордів, зірки світового футболу і Голлівуду.

За даними організації WikiLeaks, публікацію "Панамських документів" фінансувало Агентство з міжнародного розвитку США і Фонд Сороса.

Повʼязані теми:

Наступна публікація