Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Генпрокуратура Росії хоче допитати екс-посла США

За їхніми словами, він причетний до "незаконної" діяльності Браудера.

Російська Генпрокуратура заявила про бажання допитати екс-посла США Макфола у справі Браудера, ініціатора "закону Магнітського".

Про це повідомляє Дождь.

На думку представника Генпрокуратури Олександра Курінного, Макфол причетний до "незаконної діяльності засновника фонду Hermitage Сapital Вільяма Браудера". Також, за його словами, йдеться про кілька співробітників американських спецслужб і чиновників.

За словами Курінного, під керівництвом Макфола "в 2009-2010 роках компілювалися доповідні записки до Держдепартаменту США з Москви про хід слідства у справі Магнітського".

Він уточнив, що Генпрокуратура готова "відправити у США черговий запит з проханням допитати цих людей".

Зазначається, що Макфол не раз виступав на підтримку Браудера. Зокрема, після анулювання американської візи засновника Hermitage Capital екс-посол закликав президента США Дональда Трампа "не приєднуватися до кампанії Путіна" проти нього. Після затримання Браудера в Іспанії колишній дипломат заявив, що Росію треба виключити з Інтерполу.

Браудер - одн з ініціаторів ухвалення в США "закону Магнітського", який передбачає візові та економічні санкції щодо росіян, причетних до порушень прав людини. Слідом за США подібний закон ухвалила низка країн.

ВідеоЛатвія заборонила в'їзд до країни 49 фігурантам "списку Магнітського"

До нього вносять причетних до порушення прав людини та корупції. У списку чимало росіян. Латвія стала шостою країною світу, яка ухвалила відповідний закон. Раніше обмеження запровадили США, Канада, Британія, Естонія та Литва.

Латвія заборонила в'їзд до країни 49 фігурантам "списку Магнітського"

Нагадаємо, фонд Браудера Hermitage Capital був одним із найбільших інвесторів у Росію. У червні 2007 року російські правоохоронці здійснили обшуки в низці компаній, за допомогою яких фонд діяв в Росії. На думку Браудера, це було спробою отримати контроль над активами фонду, і лише виявивши, що всі активи розпродані, злочинці вирішили вкрасти сплачені фондом податки.

Того ж року, під виглядом повернення ПДВ з російського бюджету було викрадено 5,4 мільярда рублів. Першими цей злочин розкрили юристи фонду Браудера, серед яких був і Сергій Магнітський. Вони ініціювали слідство за фактом розкрадання бюджетних коштів, в межах якого став очевидний перелік учасників злочину, нині відомий як Список Кардіна. До цього списку входять 60 співробітників різних російських органів виконавчої влади, більшість з яких досі служать в різних міністерствах і відомствах Російської Федерації.

У листопаді 2008 року Сергій Магнітський був заарештований, а через 11 місяців помер у лікарні СІЗО. Правозахисники вважають, що він регулярно зазнавав тортур. Наступного року Браудер опублікував дані розслідування юриста у парламенті США, що дозволило розпочати процедуру накладання санкцій на всіх тих осіб, які були причетні до фінансового злочину та подальшого вбивства Магнітського. Цей закон наразі відомий як "закон Магнітського".

11 липня 2013 року суд в Росії засудив Браудера до 9 років позбавлення волі за ухилення від сплати податків та видав міжнародний ордер на арешт.

Вибір редакції