Справа Скрипалів: у Держдепі озвучили вимоги до РФ, після виконання яких США можуть зняти санкції

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Санкції з Росії можуть зняти за рік.

Старший співробітник Державного департаменту Сполучених Штатів озвучив вимоги, за виконання яких з Росії можуть зняти санкції у справі Скрипалів.

Про це пише "Громадське".

Представник держдепу США зазначив, що відповідно до закону «Про санкції хімічної та біологічної зброї» з Росії можуть зняти санкції через 12 місяців та не запроваджувати новий ряд санкцій, якщо вона виконає ряд умов.

1. Росія більше не буде використовувати хімічну або біологічну зброю проти своїх громадян або використовувати її, порушуючи міжнародне право.

2. РФ до моменту закінчення 12 місяців забезпечить надійні гарантії того, що вона не братиме більше участі в «такій діяльності».

3. Росія дозволить представникам ООН або представникам інших міжнародних організацій проводити інспекції, аби впевнитися, що Росія не використовує хімічну зброю проти своїх громадян або проти міжнародного права.

Фотогалерея Розширені зіниці, а з рота йде піна. У Сирії людей масово отруїли хімічною зброєю (7 фото)

«Якщо ці критерії будуть дотримані, вони (представники влади Росії - ред.) не повинні хвилюватися про новий раунд санкцій», - підкреслив представник Держдепу.

ВідеоРФ обіцяє дзеркальну відповідь на нові санкції США, запроваджені через отруєння Скрипалів

Росія обіцяє дзеркальну відповідь на нові, як там кажуть "драконівські" санкції США, запроваджені через отруєння родини Скрипалів у Британії. Обмежувальні заходи, що почнуть діяти за два тижні, вже обвалили рубль і ринок цінних паперів. Напередодні Держдеп заявив, що російський уряд порушив міжнародне право, використавши хімічну зброю. Тому Вашингтон обмежить постачання до Росії тих американських товарів, які можна використовувати із військовою метою. 

РФ обіцяє дзеркальну відповідь на нові санкції США, запроваджені через отруєння Скрипалів

Нагадаємо, у Росії через повідомлення про майбутні американські санкції почав падати рубль та акції великих підприємтсв. Зокрема, рубль почав активно падати в середу, 8 серпня, через новину про подробиці американського законопроекту про нові санкції проти Росії. "Акт про захист американської безпеки від агресії Кремля 2018" пропонує об'єднати всі американські обмеження проти РФ в одну базу, створити спеціальний санкційний офіс і визнати Москву "спонсором тероризму". Про це пише РБК.

Згодом стало відомо про ще одну порцію американських обмежувальні заходів проти Росії – через отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в британському місті Солсбері. Нові обмеження наберуть чинності орієнтовно 22 серпня. У Державному департаменті США введення нових санкцій пояснили тим, що Росія, яку Вашингтон вважає винною в отруєнні, порушила міжнародне право, застосувавши отруйну речовину "Новачок". Анонсовані санкції стосуватимуться заборони на експорт до Росії товарів, які можуть бути пов'язані з національною безпекою. Тобто заборона діятиме на постачання електронних пристроїв та їхніх компонентів, у тому числі й тих, що використовуються в авіаційній галузі. Про це пише Reuters.

У США пригрозили Росії й другою порцією санкцій - у разі, якщо протягом трьох місяців Москва не надасть гарантій, що не використовуватиме хімічну зброю і не погодиться на допуск міжнародних інспекторів. Другий етап обмежувальних заходів передбачає зниження рівня дипломатичних відносин, заборону авіакомпанії "Аерофлот" літати до США, скорочення до мінімуму взаємної торгівлі. 

Вибір редакції