Справу Ассанжа в США таємно розглядає велике журі

Адвокат Джуліана Ассанжа стверджує, що влада США таємно працюює над тим, щоб судити засновника WikiLeaks на своїй території.

Адвокат Джуліана Ассанжа, засновника WikiLeaks, Марк Стівенс заявив, що американська влада таємно сформувала так зване велике журі, щоб визначити, які звинувачення можуть бути висунуті проти засновника Інтернет-ресурсу WikiLeaks для його депортації до США.

Ассанж, звинувачений шведською владоюв сексуальних домаганнях і зґвалтуваннях, тиждень тому був арештований в Лондоні на підставі міжнародного ордера на запит Швеції. Він буде перебувати під вартою як мінімум до 14 грудня, коли відбудуться судові слухання про його екстрадицію до Швеції.

Стівенс нібито заявив журналістам, що, за даними шведської влади, "велике журі таємно створено в Олександрії (поряд з Вашингтоном)".

У США великим журі називається колегія присяжних, яка скликається з метою перевірки підстав для пред'явлення звинувачення особі по конкретній кримінальній справі і вирішення питання про можливості представити обвинуваченого суду.

Як заявив Стівенс, "ми розуміємо, що Швеція поступиться США", які вимагатимуть його екстрадиції, як тільки буде сформульовано офіційне звинувачення.

Нагадаємо, гучний скандал навколо WikiLeaks вибухнув після публікації на сайті в кінці листопада документів дипломатичної служби США, в яких містяться невтішні вислови на адресу світових лідерів. Як наголошується на сайті, ця добірка конфіденційних документів, що налічує близько 250 тисяч файлів, є найбільшою з секретних документів, які коли-небудь з'являлися у відкритому доступі.

Міністерство юстиції США відмовилося коментувати можливість пред'явлення Ассанжу будь-яких звинувачень. Проте минулого тижня генпрокурор Ерік Холдер заявив, що публікація сайтом WikiLeaks конфіденційних документів становить загрозу безпеці Сполучених Штатів. Він також повідомив, що Мін'юст проводить розслідування за фактом "витоку" службової інформації.

Читайте також:

Армія США придумала захист від Wikileaks

У Нідерландах затримали 16-річного хакера, який мстився противникам WikiLeaks

Прихильники Ассанжа "напали" на Швецію, зламавши урядові сайти

Секс-файли Wikileaks

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: