Спроба перевороту в Гвінеї-Бісау: прем'єра захопили в заручники

У Гвінеї-Бісау солдати захопили прем'єр-міністра республіки. Державне радіо почало транслювати військові марші.

Спроба державного перевороту сталася у Гвінеї-Бісау. Військовослужбовці у четвер увірвалися до кабінету прем'єр-міністра республіки Карлуша Гомеша Жуніора і захопили його в заручники.

За останніми даними, прем'єра вже звільнили і наразі він проводить переговори з президентом Малам Бакай Санья. Чого вимагають військові, поки не відомо.

За словами очевидців, незадовго до арешту прем'єра інша група солдатів побувала в розташованому по сусідству представництві ООН. Звідти військові вийшли з колишнім главою національних ВМС Бубо На Чуто, який знайшов притулок в офісі ООН після невдалої спроби перевороту в 2008 році.

Державне радіо Гвінеї-Бісау перервало звичайне мовлення і почало транслювати військові марші. Обстановка в столиці країни Бісау залишається спокійною, але деякі магазини і банки закрилися.

На початку березня 2009 року військові вбили попереднього голову держави Жуана Бернарду Вієйру. Заворушення пройшли після вибуху, в якому загинув політичний опонент президента, начальник штабу збройних сил Тагме На Вайє. У червні чинна влада Гвінеї-Бісау оголосила про запобігання перевороту, який очолювали екс-прем'єр і колишній міністр оборони. Через місяць президентом обрали Санью.

Читайте також:

В Екваторіальній Гвінеї розкрили змову проти президента

Нігерська хунта призначила свого лідера президентом

В Африці вводять санкції у бізнесі для білошкірих людей

Скинутий глава Гондурасу закликав співвітчизників до повстання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: