США 20 років використовували браковані бомбардувальники

Неполадка в роботі бомбардувальників B-2 Spirit проявляється регулярно, і інженерам довгий час не вдавалося не тільки виправити її, але і навіть встановити причину.

Американські інженери з ВПС США і компанії Northrop Grumman оголосили про завершення розрахунків, які дозволять усунути помилку стратегічних бомбардувальників B-2 Spirit, яка регулярно виникає протягом останніх 20 років.

Після оприлюднення повідомлення стало зрозуміло, що прийняття бракованих літаків на озброєння в США є якщо не широко поширеною, то нормальною практикою.

Неполадка полягає в поступовому розтріскуваннї металевої панелі, розташованої в хвостовій частині B-2 між двигунами. Вона прикриває собою композитний каркас літака і захищає його від гарячих вихлопів реактивних двигунів. Вперше ця проблема була виявлена через рік після першого польоту B-2 в 1989 році. З тих пір вона проявляється регулярно, і до цих пір інженерам не вдавалося її виправити.

За даними Northrop Grumman, розтріскування панелі відбувалося через вплив на неї високих температур, а також невелику вібрацію, що виникає під впливом звуку працюючих двигунів. У результаті цих факторів проявлявся ефект втоми металу і, як наслідок, - тріщини.

Справитися з неполадкою Northrop Grumman планує за рахунок застосування нових матеріалів, а також внесення невеликих змін у конструкцію хвостової частини B-2. Модернізація діючих бомбардувальників у складі ВПС США буде недорогою і не потребує проведення значних робіт по зміні конструкції. Зараз на озброєнні США - 20 бомбардувальників B-2 Spirit.

B-2 був розроблений в кінці 1980-х років і створений із застосуванням технології стелс. Він здатний розвивати швидкість до 970 кілометрів на годину, а дальність польоту літака становить 11,1 тисячі кілометрів. Бомбардувальник здатний прийняти на борт звичайні або ядерні бомби загальною масою до 17,4 тонн.

Читайте також:

На створення винищувача п'ятого покоління в Росії та Індії піде 6-10 років

Україна розробляє новий транспортний літак

Гіларі Клінтон не змогла вилетіти з Саудівської Аравії через зламаний літак

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: