США більше не бачать військової загрози у Росії та Китаї

Нова військова доктрина США засвідчує, що Пентагон більше не бачить загрози в Китаї та Росії.

Відтепер Китай і Росія не сприймаються в якості головних джерел військової загрози для США.

Це було вирішене на закритому засіданні сенатського комітету з оборони був представлений план розвитку американських збройних сил на найближчі чотири роки.

Американські військові відмовляються від концепції підтримки боєздатності збройних сил для одночасного ведення двох великомасштабних воєн. Головну загрозу Пентагон бачить у міжнародних терористичних мережах і повстанських угрупованнях, а також у кібертероризму, на боротьбу з якими і будуть кинуті основні сили.

Доповідь "Чотирирічний огляд оборонної стратегії", який сенатському комітету з оборони представили міністр оборони США Роберт Гейтс і голова об'єднаного комітету начальників штабів адмірал Майкл Маллен, фактично представляє нову оборонну доктрину Вашингтона.

"У доповіді військового відомства більше немає терміну "потенційний супротивник", - пояснило джерело в сенаті США. 

"Нова стратегія базується не на гіпотетичній війні з майбутнього, а на тих війнах, які ми ведемо зараз. Офіційна військова доктрина про ведення повномасштабної війни на два фронти проіснувала майже 25 років, але принесла більше шкоди, ніж користі під час бойових дій в Іраку і Афганістані", - пояснили в сенаті.

Серед нових завдань, що стоять перед збройними силами, - пошук і знешкодження балістичних ракет, протисупутникових озброєнь і інших систем, які можуть загрожувати безпеці США, збір інформації про місця зберігання ядерної, біологічної та хімічної зброї, протидія розповсюдженню зброї масового знищення.

"Доповідь Пентагону зобов'язує армію вести роботу спільно з цивільними службами уряду і різними міжнародними організаціями", - заявив Девід Шенкер з Вашингтонського інституту близькосхідної політики.

"Вперше в офіційному документі військового відомства з'явилася згадка про те, що загрозу для Сполучених Штатів можуть представляти не тільки держави, а й так звані екстериторіальні угруповання - міжнародні об'єднання терористів. І, нарешті, вперше Пентагон заявив про те, що має намір протидіяти комп'ютерних атак: кібернетичному зброї в доповіді присвячена окрема глава", - сказав Шенкер.

Відштовхуючись від нових реалій, Пентагон також вносить суттєві корективи в бюджетні витрати. У доповіді йдеться про припинення фінансування одразу декількох оборонних програм.

"Американці - прагматики, - заявив військовий експерт, член громадської ради при Міноборони РФ Ігор Коротченко .- Їм необхідно якомога швидше і з мінімальними витратами закінчити операції в Іраку і Афганістані. Цим і зумовлені зміни стратегії Пентагону".

При цьому, на думку експерта, не варто впадати в ейфорію від нововведень Вашингтона. "Це не призведе до змін у питаннях американського ядерного планування. Для ураження цілей на території Росії як і раніше буде виділено понад 60% стратегічних ядерних засобів США", - пояснив Коротченко.

Нагадаємо, що на закритому засіданні сенатського комітету з оборони США був представлена військова доктрина на найближчі чотири роки.

Пентагон більше не буде розглядати американську армію як засіб для одночасного ведення двох воєн, але планує готувати її до численних різнохарактерних конфліктів.

Читайте також:

Китай підтвердив намір ввести санкції проти компаній США

Рада безпеки Росії схвалила "ядерну" військову доктрину

Нова доктрина США: від війни на два фронти до операцій по усьому світу

Китай вводить санкції проти американських компаній, що постачали зброю Тайваню

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: