США зброєю будуть захищати свої інтереси в Арктиці

США готові забезпечити захист в арктичному регіоні ряду своїх інтересів.

США готові забезпечити захист в арктичному регіоні таких своїх інтересів, як ПРО, стратегічна заборона і морська присутність. Про це заявлено в "президентській директиві з національної безпеки" про "регіональну політику в Арктиці", підписаній Джорджем Бушем ще 9 січня.

"Сполучені Штати мають широкі інтереси національної безпеки в регіоні Арктики і готові діяти незалежно або спільно з іншими державами для захисту цих інтересів. Ці інтереси включають такі питання, як протиракетна оборона і раннє попередження, розгортання морських і повітряних систем для стратегічної доставки по повітрю, стратегічна оборона, морська присутність, морські операції з безпеки, а також забезпечення свободи навігації і прольоту повітряного простору", - говориться в документі.

У директиві підкреслюється, що "США мають також інтереси внутрішньої безпеки в запобіганні терористичним нападам і недопущенні кримінальних або ворожих актів, які могли б збільшити уразливість США для тероризму в арктичному регіоні".

Підкреслюючи, що "людська активність в Арктиці зростає і за прогнозами зросте ще більше в майбутні роки", президентська директива містить висновок, що "це вимагає від США забезпечити активнішу і впливовішу національну присутність для захисту своїх арктичних інтересів і для демонстрації морській потужності по всьому регіону".

Читайте також:
Арктиці загрожує конфлікт
Росія закріплює свої права в Арктиці
П'ять країн домовилися про Арктику

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: