США будуть діяти самостійно, якщо Радбез ООН не ухвалить резолюцію щодо Сирії - посол Хейлі

Представник США назвала сирійський уряд нелегітимним. 

Країни-члени ООН будуть діяти самостійно щодо Сирії, якщо Рада Безпеки ООН не застосує колективних дій щодо режиму Башара Асада після газової атаки в Ідлібі.

Про це під час засідання Радбезу заявила постійний представник США в ООН Ніккі Хейлі.

У вівторок, 5 квітня, у Нью-Йорку відбулося екстрене засідання Радбезу ООН. Західні країни звинувачують війська Башара Асада у використанні хімічної зброї під час авіаударів по місту Хан-Шейхун, яке контролюють повстанці. Внаслідок атаки загинули щонайменше 72 людини, а симптоми жертв вказують на те, що вони могли загинути від дії зарину. Сирійський уряд заперечує свою відповідальність.

Рада безпеки ООН розглядала проект резолюції, який засуджував газову атаку на Хан-Шейхун, але категорично проти неї виступила Росія. Через це засідання Ради завершилося без ухвалення документу.

"Асад, Росія і Іран не мають ніякої зацікавленості у мирі. Нелегітимний сирійський уряд на чолі з людиною без совісті робить нечувані звірства проти свого народу", - заявила Хейлі, при цьому тримаючи фотографії жертв газової атаки в Ідлібі.

"Коли Організація Об'єднаних Націй послідовно зазнає невдач у своєму обов'язку діяти колективно, в житті держав настає час, коли ми змушені діяти самостійно", - сказала Ніккі Хейлі. При цьому представник США не уточнила, які саме дії вона має на увазі.

Нагадаємо, сирійський Ідліб зазнав газової атаки: серед десятків загиблих є діти. За останніми данними, загинуло щонайменше 72 людини. Під час авіаударів було випущено токсичний газ. Через газ багато людей удавилися чи знепритомніли, у декого з рота йшла піна. 

Однак за іншими даними, померлих може бути близько сотні, поранених - понад 150. Джерела серед лікарів та інші активісти підтвердили, що одне з передмість Хан-Шейхуна було обстріляне матеріалами, схожими на газ. Він викликає задуху та інші симптоми, такі як посилене дихання, звуження сітківки, блідість, загальний спазм. 

У Міністерстві оборони Росії заявили, що хімічна атака в Сирії у місті Хан Шейхун виникла через витік газу на складах сирійських повстанців після того, як їх обстріляла авіація сирійського уряду. 

ВідеоСША готові запровадити санкції проти Сирії без рішення ООН

Залиште свій коментар