США будують військові бази в Румунії та Болгарії

Пентагон планує витратити 110 млн дол. на будівництво баз у Румунії та Болгарії. Їх відкриють до 2012 року.

Витрати Пентагона на будівництво своїх баз у Румунії та Болгарії складуть 110 млн доларів.

Про це повідомила американська армійська газета Stars and Stripes.

За її словами, будівельні роботи в Румунії, на які було виділено 50 млн доларів, повинні бути завершені в наступні два місяці, у той час як болгарська база, як очікується, буде здана в експлуатацію в 2011 або 2012 році.

Згідно з нинішніми планами, у Румунії передбачається розмістити 1,6 тисячі американських військовослужбовців, у Болгарії - 2,5 тисячі. В обох цих країнах зараз проходять спільні навчання за участю двох тисяч американських солдатів. Вони повинні завершитися в кінці поточного місяця.

Командувач Об'єднаної оперативною групою Схід полковник Гері Расс підкреслив, що ніхто в Румунії та Болгарії не висловлює заперечень проти присутності там американських солдатів.

Будівництво баз у Румунії та Болгарії здійснюється відповідно до програми передислокації американських військ за кордоном, про яку оголосив у 2004 році тодішій президент Джордж Буш.

В її основі - збереження в Європі щонайменше 55 тисяч військовослужбовців США з переведенням їх, головним чином з Німеччини, на територію нових союзників по НАТО з числа східноєвропейських країн. Пентагон стверджує, що йому потрібні частини передового базування, що знаходяться якомога ближче до близькосхідного регіону.

Нагадаємо, в серпні Колумбія і США домовилися про розміщення американських військових бази на колумбійської території. У відповідь Чавес пригрозив Колумбії розривом дипломатичних відносин.

Чавес закликав свого американського колегу Барака Обаму відмовитися від планів щодо збільшення чисельності американського військового контингенту на базах в Колумбії, заявивши, що такий крок може стати причиною війни в регіоні.

Читайте також:

Польща візьме участь в альтернативній системі ПРО США

США та Ізраїль проведуть масштабні військові навчання

США не розміщуватимуть елементи ПРО в країнах, що не входять до НАТО

США не будуть збільшувати військовий контингент в Афганістані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: