США чекають від Росії відмови від поставок ракет Ірану

Москва заявляла, що радар у Чехії буде просвічувати всю російську територію до Уралу, а протиракети в Польщі послаблять російський наступальний потенціал.

Після відмови від розгортання елементів ПРО в центральній Європі Вашингтон очікує від Росії істотних вчинок щодо Ірану, а саме підтримки жорстких санкцій проти цієї країни і відмови від поставок їй зенітно-ракетних комплексів С-300.

Відмова Вашингтона від розміщення в Чехії та Польщі радара і протиракет принципово змінює ситуацію в російсько-американських відносинах. По суті, цей крок можна вважати першим реальним проявом широко розрекламованого Вашингтоном "перезавантаження".

Москва раніше заявляла, що радар у Чехії буде просвічувати всю російську територію до Уралу, а протиракети в Польщі послаблять російський наступальний потенціал. У відповідь президент Росії навіть обіцяв, що в разі розміщення ПРО у Східній Європі Росія розгорне в Калінінградській області комплекси "Іскандер".

Тепер же в Москві новину про зміну американських планів зустріли зі стриманим оптимізмом, який може пояснюватися тим, що тут поки точно не знають про те, якою буде нова американська система ПРО, пише ККоммерсантЪ. "Ми цінуємо відповідальний підхід президента США до реалізації наших домовленостей. Я готовий до продовження діалогу", - цитує видання заяву президента РФ Дмитра Медведєва.

Настільки стримана реакція пояснюється ще й тим, що тепер наступний крок назустріч США повинна зробити Росія. Більш того Вашингтон вже чітко визначив, чого саме він очікує від Москви в обмін на відмову від ПРО.

"Американці наполягають на двох принципових моментах. Нас просять припинити постачання Ірану зенітних ракетних систем С-300 і підтримати майбутню жорстку резолюцію Ради Безпеки ООН, що передбачає санкції щодо Тегерану", - сказало виданню високопоставлене джерело в МЗС РФ.

За його словами, у даний час текст резолюції, яка повинна бути прийнята Радою Безпеки 24 вересня, узгоджується сторонами. І Росії вдалося добитися того, щоб з її тексту зникли згадування Ірану та Північної Кореї. Однак, додав дипломат, після рішення США щодо ПРО склалася нова ситуація і до дня голосування все ще може змінитися. Таким чином, вже в наступну середу стане зрозуміло, яку ціну Москва заплатить за відсутність радара в Чехії і протиракет у Польщі.

Читайте також:

Республіканці вважають рішення Обами по ПРО небезпечним для українців

США замінять ПРО в Європі альтернативним проектом

Мєдвєдєв оцінив заяву Обами та готовий співпрацювати з США

Обама: ми змінили систему ПРО, щоб вона відповідала інтересам Росії

ВідеоСША проти поставок в Іран ракет

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: