США допоможуть мирно залагодити карабаський конфлікт

Гілларі Клінтон запевнила, що для США врегулювання карабаського конфлікту є пріоритетом, тому вони допоможуть Вірменії та Азербайджану в цьому питанні.

США мають намір допомогти Вірменії та Азербайджану врегулювати карабаський конфлікт мирним шляхом.

Про це заявила держсекретар США Гілларі Клінтон після переговорів з керівництвом Азербайджану.

"США виступають за мирне врегулювання карабаського конфлікту на основі принципів Гельсінкських - територіальної цілісності, незастосування сили, рівноправності народів", - підкреслила глава американської дипломатії. За її словами, "США хочуть допомогти Азербайджану і Вірменії досягти миру, розуміючи, що це важко, але необхідно".

"Це важливо для розвитку регіону", - підкреслила вона.

Клінтон вважає, що прогрес у врегулюванні вже досягнутий. Вона наголосила на важливості зустрічей президентів Азербайджану та Вірменії, які відбуваються досить інтенсивно.

"Врегулювання карабаського конфлікту є пріоритетом для США", - заявила держсекретар. На її думку, необхідно завершити узгодження принципів врегулювання для подальшого просування миротворчого процесу.

Клінтон також підкреслила, що її країна засуджує будь-яке застосування сили, з жалем сприймає загибель військовослужбовців і цивільних осіб з обох сторін. На переконання глави американської дипломатії, досягнутий у 1994 році режим припинення вогню в зоні карабаського конфлікту повинен бути збережений.

Клінтон також обіцяла, що США продовжать надання гуманітарної допомоги біженцям і вимушеним переселенцям, які постраждали внаслідок карабаського конфлікту.

Нагадаємо, що Гілларі Клінтон нещодавно відвідала Україну з офіційним візитом. Вона зустрілася з президентом Віктором Януковичем та лідером опозиції Юлією Тимошенко.

Читайте також:

У невизнаному Нагірному Карабаху почалися парламентські вибори

Азербайджан направив Україні ноту через фільм про Нагірний Карабах

Вірменія готова визнати незалежність Нагорного Карабаху

Азербайджан готовий розпочати нову війну за Нагірний Карабах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: