США допоможуть туркам у війні проти курдів

США нададуть підтримку Туреччині в боротьбі проти курдських бойовиків у північній частині Іраку.

США нададуть підтримку Туреччині в боротьбі проти курдських бойовиків, чиї бази розташовані в північній частині Іраку.

З такою заявою виступила державний секретар Сполучених Штатів Кондоліза Райс.

"У нас є спільний супротивник, і боротися з ним ми будемо спільно", - заявила Райс, нагадавши, що окрім США і Туреччини в боротьбі проти бойовиків візьме участь й Ірак. При цьому головне, за словами держсекретаря США, не погіршити ситуацію в регіоні.

Варто відзначити, що раніше США й Ірак намагалися діяти методом переконання бойовиків Робітничої партії Курдистану. В Іраку, зокрема, вимагали, щоб екстремісти припинили напади на турецьких солдатів або залишили територію країни, отримавши, втім, негативну відповідь з боку бойовиків.

Турецький уряд заявляв, що готовий відмовитися від військової операції в Курдистані в тому випадку, якщо ця проблема буде вирішена іракським урядом. Проте в Багдаді визнали, що не здатні впоратися з бойовиками РПК, чиї бази в основному розташовані в горах.

Після цілої серії нападів на турецьких солдатів парламент країни ухвалив рішення про проведення спецоперації в північному Іраку. До кордону була стягнута велика кількість турецької армії, проте операція так і не була розпочата. Передбачається, що її перенесено на початок листопада, коли Анкара погодить свою позицію з Вашингтоном.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: