США досі не знають, як бен Ладен роками міг переховуватися в Пакистані

Президент США Барак Обама закликав уряд Пакистану провести розслідування того, яку саме "систему підтримки" мав Усама бен Ладен.

Американські спецслужби до цього часу не можуть з'ясувати, як глава "Аль-Каїди" Усама бен Ладен міг жити в Пакистані протягом шести років, залишаючись непоміченим.

США вважають при цьому, що пакистанська влада не знала про місцезнаходження бен Ладена, повідомив радник Барака Обами з національної безпеки Томас Донілон.

Як відомо, лідер "Аль-Каїди" був знищений у ніч на 1 травня американським спецназом недалеко від пакистанської столиці. Тіло терориста було поховано в морі.

"Ми не володіємо, принаймні, на сьогоднішній день, даними про те, що політичне або військове керівництво Пакистану, або командування пакистанської розвідки знали про те, що бен Ладен живе на їх території", - сказав Донілон, відзначивши, що факт проживання в Пакистані бен Ладена "протягом шести років або близько того, викликає певні питання".

За його словами, спецслужби продовжать роботу з пакистанською владою і спецслужбами, щоб зрозуміти як таке було можливо. Слідом за президентом і держсекретарем США Донілон повторив, що Пакистан грає важливу роль у боротьбі з тероризмом і є важливим партнером, незважаючи на розбіжності з деяких питань.

"Нам слід поглянути на ці речі тверезо, тому що відносини з Пакистаном для нас дуже важливі", - зазначив Донілон. Він також підтвердив, що керівництво США приймало рішення про початок спецоперації в будинку бен Ладена, не маючи гарантій її успіху. "Шанси були 50 на 50", - сказав Донілон.

Раніше 8 травня президент США Барак Обама закликав уряд Пакистану провести розслідування того, яку саме "систему підтримки" мав Усама бен Ладен.

"Ми думаємо, що у бен Ладена в Пакистані була якась система підтримки ... Але ми не знаємо, з кого або з чого вона складалася. Ми не знаємо, чи були це люди в уряді чи поза урядом. І це те, що нам необхідно розслідувати, а головне, це те, що має розслідувати уряд Пакистану ", - сказав Обама.

Нагадаємо, напередодні США оприлюднили домашнє відео бен Ладена, на якому "терорист №1" дивиться своє звернення по телевізору.

Зазначимо також, днями представник Міноборони США заявив, що бен Ладен помер ще в 2001 році від загострення синдрому Марфана

Читайте також:

Терористи пообіцяли помститися за загибель бен Ладена

ЗМІ почали судитися з Обамою через фото бен Ладена

Бен Ладена згубив його власний хитромудрий задум

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: