США досі стурбовані Іраном

Віце-президент США Ричард Чейні заявив, що доповідь розвідки про Іран не скасовує тривоги щодо ядерної програми, але проблему вирішуватимуть дипломатично.

На відео подальшу стратегію політики щодо Ірану коментує президент Сполучених Штатів.

"Дуже важливо, як я вважаю і як, абсолютно зрозуміло, вважає президент, щоб ми рухалися шляхом спроб переконати Іран відмовитися від зусиль зі збагачення урану дипломатичними засобами", - заявив Чейні в середу в інтерв'ю газеті Politico.

За словами віце-президента США, оприлюднення нової доповіді американської розвідки зІрану нічого не змінило в підході Білого дому до цієї проблеми.

"У цьому нічого не змінилося. У "національній розвідувальній оцінці" немає нічого, що говорило би про те, що ми не повинні бути стурбовані їхньою (іранців) діяльністю зі збагачення (урану)", - сказав Чейні.

При цьому він повідомив, що не ставить під питання висновки американських спецслужб із Ірану. "У мене немає жодних причин ставити під сумнів те, що оприлюднила спільнота розвідників," - наголосив віце-президент США.

"Є речі, яких вони (розвідники) не знають і завжди є ймовірність того, що обставини зміняться, але я вважаю, що з наявними розвідувальними даними вони виконали найкращу роботу, яку тільки могли зробити", - заявив Чейні.
При цьому він фактично підтвердив, що головною причиною публікації доповіді розвідки стало розуміння всередині адміністрації Буша, що її зміст міг потрапити до ЗМІ не з волі самих розвідників. "Було загальне розуміння, яке ми всі поділяли, що важливо було її (доповідь) оприлюднити й що вона в будь-якому разі не залишилася б засекреченою протягом тривалого часу", - сказав віце-президент.

"Дізнаються про все", - з посмішкою сказав Чейні в інтерв'ю, яке в середу стало його першим публічним коментарем у зв'язку з оприлюдненням у понеділок нової прогнозної "національної розвідувальної оцінки" з Ірану, висновки якої, на думку дуже багатьох американських спостерігачів, могли послабити позиції "яструбів" у Білому домі, що виступають за жорсткі заходи проти Ірану, включно зі самим Чейні.

У вівторок в ефірі телекомпанії CNN відомий американський журналіст Сеймур Герш виступив зі звинуваченнями на адресу Чейні, стверджуючи, що саме віце-президент США затримав публікацію доповіді розвідки з Ірану і що за ініціативою Чейні зміст цієї доповіді не доходив до президента США Джорджа Буша майже рік.

"Через це (через доповідь) був жорстокий конфлікт, тому що віце-президент Чейні в Білому домі не хотів про це чути", - стверджує Герш, який є лауреатом престижної Пулітцеровської премії та відомий своїми гучними викривальними матеріалами ще з часів війни у В'єтнамі.

"Я гадаю, що віце-президент тримав свою ногу на горлі цієї доповіді і ця доповідь була засекреченою протягом року", - заявив журналіст, за словами якого "розвіддані, про які ми дізналися вчора, циркулювали всередині уряду на вищому рівні протягом минулого року, а можливо й більше".

На прес-конференції в Білому домі у вівторок Буш повідомив, що вперше був ознайомлений з висновками доповіді розвідки тільки минулого тижня. "Про "національну розвідувальну оцінку", яку зараз оприлюднено, мені доповіли тільки минулого тижня ", - повідомив президент США.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: