США готує "швидкий глобальний удар"

США виділить 100 мільйонів доларів на нову програму "швидкого глобального удару".

Програма "швидкого глобального удару" (Фото: www.weaponsblog.org)
Програма "швидкого глобального удару" дасть Сполученим Штатам можливість протягом години нанести неядерний удар у будь-якій точці світу.
Палата представників конгресу США на нічному засіданні в неділю затвердила асигнування обсягом 100 мільйонів доларів на нову програму "швидкого глобального удару" (Prompt Global Strike), покликану забезпечити збройним силам США можливість нанесення удару з застосуванням неядерних озброєнь у будь-якій точці світу протягом години.

Відповідне положення включено до бюджетного законопроекту про асигнування на оборону США на 2008 рік, схваленому на сьогоднішньому засіданні палати за 395 голосів "за" і 13 "против".

"Для розгляду всіх можливостей щодо якнайефективнішого нанесення швидкого глобального удару міністерству оборони США доручено створити нову програму швидкого глобального удару в межах асигнувань, виділених на проектування, розробку, випробування і оцінку оборонних проектів", - йдеться в тексті документу.

У законопроекті наголошено, що 100 мільйонів доларів спрямовано на "розробку таких технологій, як системи руху і навігації, планування місії, проектування апарату, що повертається, моделювання й імітування середовища, а також системну інфраструктуру". Ці нові технології покликані доповнити два наявні проекти Пентагону в цій галузі - переоснащення балістичних ракет морського базування "Трайдент" звичними (неядерними) боєголовками і створення нової гіперзвукової крилатої ракети.

Будівля Конгресу США
Конгрес США не виконав вимог адміністрації Буша щодо фінансування третього позиційного району протиракетної оборони в Європі.
"Такі зусилля забезпечать просування ініціативи міністерства оборони зі швидкого глобального удару, але не обмежать при цьому нашу країну єдиним можливим варіантом на цій ранній концептуальній стадії й дозволять мати в найближчому майбутньому інші можливості разом з варіантом встановлення звичайних боєголовок на ракети "Трайдент" або створенням вдосконаленої гіперзвукової зброї", - йдеться в документі.

Конгрес доручив Пентагонові не пізніше 31 січня 2008 року представити докладну доповідь з викладом основних можливих технологічних рішень і очікуваних витрат за програмою швидкого глобального удару.

Адміністрація Джорджа Буша, що підтримує концепцію швидкого глобального удару, заявляє, що такі можливості необхідні збройним силам США для боротьби з тероризмом в будь-якій точці світу.

Водночас Палата представників Конгресу на 45% скоротила асигнування на створення третього позиційного району протиракетної оборони в Європі.

Загальний обсяг відрахувань США на оборону 2008 року становитиме 459 мільярдів 594 мільйони доларів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: