США готується розміщати військові бази в Грузії

Вашингтон готує відповідь на наміри Росії створити військові бази в Абхазії.

Вашингтон стурбований намірами Росії створити в Абхазії морську, авіаційну і дві сухопутні бази. Про це 1 лютого заявив представник Держдепу США Метью Брайза.

Як стримуючий чинник може виступити "антиплан", що передбачає відкриття американських військових баз в Грузії. У Тбілісі передбачають, що відмова від військової присутності США на грузинській території може відбутися в обмін на той, що передивляється Москвою своїх планів в Абхазії, пише "Независимая газета".

За даними видання, про те, що Тбілісі вступив в переговори з Вашингтоном по питаннях створення американських військових баз в портовому місті Поті і в Марнеулі з засланням на високопоставлені грузинські джерела повідомило інформаційне агентство "Кавказ-прес". Це було в кінці січня в ході візиту до Грузії делегації сухопутних військ США в Європі на чолі з генералом Картером Хемом.
 
За інформацією тих же джерел, на зустрічах з американською делегацією обговорювалися перспективи військової співпраці. Із посиланням на інформатора агентство повідомляє, що питання, пов'язані з дислокацією баз США в Грузії, знаходяться у стадії розгляду між військовими відомствами, а Тбілісі може відмовитися від цієї ідеї, якщо Москва відмовиться від планів по розміщенню своїх баз на "окупованих територіях".

Експерт з військових питань Коба Ліклікадзе виразив сумнів в реальності плану створення американських баз в Грузії. "Після війни в серпні в США зрозуміли, з ким мають справу, і навряд чи підуть на такий крок. Можливо, грузинська влада через підконтрольні ЗМІ намагається видати бажане за дійсне", – заявив Ліклікадзе.

Прес-спікер НАТО Джеймс Аппатурай заявив, що НАТО "проти розміщення російських військових баз в Абхазії і Південній Осетії. Союзники НАТО... однозначно і одноголосно підтримують територіальну цілісність Грузії. Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер неодмінно підніме це питання на зустрічі з віце-прем'єром Росії Сергієм Івановим в Мюнхені", - заявив Аппатурай.

Згадана прес-спікером зустріч запланована на 6 лютого. Передбачається, що на ній сторони обговорять питання відновлення співпраці між Росією і НАТО, перерваного за ініціативою альянсу у зв'язку з грузино-російським конфліктом.

Читайте також:
Росія хоче розмістити в Абхазії бойові літаки
Грузія не буде розміщувати біля Абхазії і Південної Осетії більше одного батальйона
Грузія не віддасть РФ сержанта Глухова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: