США готують глобальну зброю

США необхідно створювати нові системи озброєнь для "швидкого глобального удару", сказано в доповіді конгресу США.

США необхідно створювати нові системи озброєнь для "швидкого глобального удару" (Prompt Global Strike), але за винятком переоснащення балістичних ракет морського базування "Трайдет" звичними (неядерними) боєголовками всі інші варіанти з'являться не раніше 2015 року, сказано в доповіді конгресу США, підготовленому Пентагоном.

"Необхідна розробка технологічних варіантів для боротьби з мережею держав-ізгоїв, недержавних гравців і терористів, озброєних зброєю масового знищення (ОМЗ)", - сказано в поширеній у Вашингтоні несекретній частині доповіді про стратегію Міноборони США у сфері боротьби з ОМЗ.

Ракета
Архів
США готують глобальну зброю
"Для отримання потенціалу швидкого глобального удару єдиним варіантом, який є здійсненним в короткі терміни і має низький поріг ризику, є програма модифікації ракет "Трайдент" з переоснащенням звичними боєголовками", - сказано в документі.

За словами авторів доповіді, розглядаються і інші варіанти, але вони "навряд з'являться раніше 2015 року". Зараз, вважають вони, у військовому потенціалі США є "прогалина", що не дозволяє американським озброєним силам завдавати удару в глобальному масштабі по цілях, для знищення яких критичне значення має чинник часу.

"Сьогоднішні можливості для глобального обхвату обмежуються балістичним міжконтинентальними ракетами з ядерними боєголовками, а також, частково, крилатими ракетами", - сказано в документі.

"Крилаті ракети мають певний потенціал, але не відповідають критично важливим вимогам по терміновості, дальності і глобальному обхвату", - пишуть розробники доповіді, відзначаючи при цьому, що "через свій довгий польотний час крилаті ракети як правило не можуть використовуватися проти цілей, які намагаються сховатися і для поразки яких потрібна терміновість".

До того ж через обмеження по дальності застосування крилатих ракет "дуже залежить від місцезнаходження надводних кораблів і літаків США, що використовуються як платформа для їх запуску".

Програма переоснащення ракет "Трайдент" звичними боєголовками, яка згадується в доповіді, натрапила зараз на опір демократів в конгресі США, які не хочуть фінансувати її за межами концептуального конструкторського опрацьовування і попередніх розрахунків, посилаючись на те, що існуючі зараз в світі міри по контролю за озброєннями і системи раннього попередження про пуски ракет не дозволяють з упевненістю відрізнити запуск балістичної ракети з ядерною боєголовкою від такої ж ракети із звичною боєголовкою, що може викликати катастрофічні наслідки.

Атомний вибух
Атомний вибух
У затвердженому 3 серпня бюджетному законопроекті про асигнування на оборону на 2008 рік палата представників конгресу США вперше затвердила асигнування у розмірі 100 мільйонів доларів на нову програму "швидкого глобального удару", покликану забезпечити озброєним силам США можливість нанесення удару із застосуванням неядерних озброєнь в будь-якому куточку світу протягом години.

У законопроекті наголошується, що гроші прямують на "розробку таких технологій, як системи руху і навігації, планування місії, проектування апарату, що повертається, моделювання і імітування середовища, а також системну інфраструктуру".

Ці нові технології покликані доповнити два існуючі проекти Пентагону в даній області - переоснащення балістичних ракет морського базування "Трайдент" звичними (неядерними) боєголовками і створення нової гіперзвукової крилатої ракети.

Такі зусилля, як сказано в документі, забезпечать просування вперед ініціативи міністерства оборони по швидкому глобальному удару, але не обмежать при цьому нашу країну єдиним можливим варіантом на цій ранній концептуальній стадії і дозволять мати в найближчому майбутньому іншу нагоду разом з варіантом установки звичних боєголовок на ракети "Трайдент" або створенням вдосконаленої гіперзвукової зброї.

Конгрес доручив Пентагону не пізніше 31 січня 2008 року представити докладну доповідь з викладом основних можливих технологічних рішень і очікуваних витрат за програмою швидкого глобального удару.

Адміністрація Джорджа Буша, яка підтримує концепцію швидкого глобального удару, заявляє, що такі можливості необхідні озброєним силам США для боротьби з тероризмом в будь-якій точці світу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: