США готують надпотужну зброю

Сенат доручив Джорджу Бушу зайнятися розробкою "швидкої" зброї, включаючи гіперзвукову плануючу бомбу.

Профільний сенатський комітет з асигнувань відмовився виділити запитані Джорджем Бушем кошти у розмірі 175 мільйонів доларів на програму переоснащення балістичних ракет морського базування "Трайдент" звичними (неядерними) боєголовками для створення потенціалу "швидкого глобального удару", повідомили агенції РИА "Новости" в секретаріаті сенату.

Натомість сенатори доручили Бушу зайнятися розробкою альтернативних видів "швидкої" зброї, включаючи гіперзвукову плануючу бомбу.

Ракета
Архів
Гіперзвукова "плануюча бомба" вагою в 1 тонну зможе доставити заряд "пробивного" типу вагою в 500 кілограм на відстань в 4,8 тисячі кілометрів від точки свого запуску.
У затвердженому в середу законопроекті про оборонний бюджет США на 2008 рік комітет зажадав, щоб адміністрація зайнялася розробками "альтернатив наземного і повітряного базування" для створення нової зброї "швидкого глобального удару".

Комітет виділив в законопроекті 125 мільйонів доларів на нову дослідницьку програму "швидкого глобального удару", в рамках якої, як записано в документі, "кошти повинні використовуватися на інженерні розробки і створення альтернатив програмі оснащення ракет "Трайдент" звичними боєголовками".

При цьому ці розробки повинні включати дослідження по системах наведення на ціль і управління зброєю, "вдосконалених неядерних боєголовках", а також нових ракетах і системах, що повертаються в атмосферу, включаючи проект FALCON CAV, вказано в рішенні комітету.

За даними відкритої американської преси, проект FALCON CAV (Force Application and Launch From the Continental United States - Common Aero Vehicle) передбачає створення до 2010 року нової системи, що дозволяє здійснити "швидкий глобальний удар" за допомогою безпілотного літального апарату, що запускається з території США, по типу крилатої ракети, який, розігнавшись до гіперзвукової швидкості, здатний потім вже без двигуна, але маневруючи в повітрі, спланувати на ціль, щоб доставити до неї одну або більше число боєголовок зокрема для ураження об'єктів глибокого залягання під землею.

Планується, що гіперзвукова "плануюча бомба" вагою в 1 тонну зможе доставити заряд "пробивного" типу вагою в 500 кілограм на відстань в 4,8 тисячі кілометрів від точки свого запуску.

Проект включає також другу стадію, на якій до 2025 року передбачається створити важкий гіперзвуковий безпілотний літальний апарат багаторазового використовування, що зможе з території США доставити керовану боєголовку вагою до 6 тонн на відстань в 14,4 тисячі кілометрів менш ніж за дві години.

Адміністрація Буша підкреслює, що зброя "швидкого глобального удару" необхідна їй для боротьби з терористами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: