США готуються до війни

ВПС США відродили групу стратегічного планування часів Холодної війни. Найімовірнішим супротивником США в даному контексті називають Іран.

Американські літаки F-22 (Фото: af.mil)
Група стратегічного планування Checkmate ("Шах і мат") була створена в 1970-х роках для підготовки докладних сценаріїв протистояння з СРСР (Фото: af.mil)
Командування ВПС США відродило групу стратегічного планування Checkmate ("Шах і мат"), яка була створена в 1970-х роках для підготовки докладних сценаріїв протистояння з Радянським Союзом.

Найімовірнішим супротивником США називають Іран, проте діяльність Checkmate не обмежуватиметься розробкою планів війни з однією конкретною країною. У числі загроз розглядаються Північна Корея і Китай, пише газета The Sunday Times.

У Checkmate ввійшли два-три десятки вищих офіцерів і військових експертів. Вони підзвітні безпосередньо командуючому ВПС США генералу Майклу Мослі. Члени групи дістали прямий доступ до урядовців Білого дому та розвідувальних агентств.

Після закінчення Холодної війни ВПС США фактично відмовилися від послуг Checkmate. Група була зібрана тільки одного разу - в 1991 році, для підготовки планів повітряного удару по Іраку в рамках операції "Буря в пустелі".

У пресі неодноразово з'являлися повідомлення про те, що американське командування розробляє план війни з Іраном. Офіційно американська адміністрація не підтверджує зведення про підготовку удару. У Білому домі обмежуються заявами, що США розглядають усі варіанти розвитку подій навколо іранської ядерної програми.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: