США хочуть купити Гренландію. Скільки може коштувати найбільший у світі острів

У CNN спробували визначити, скільки може обійтися для Трампа купівля Гренландії.

Президент США Дональд Трамп надалі виявляє бажання придбати найбільший острів у світі Гренландію, попри низьку ймовірність такої угоди. Журналісти CNN Business спробували підрахувати, скільки це може обійтися для Штатів.

Видання зазначає, що будь-яка мотивація Трампа наврядчи приверне увагу Гренландії та Данії і перемовини майже нереальні.

США вже неодноразово купували території у інших країни. Минулі такі угоди можуть дати зрозуміти, що Вашингтон готовий платити. Він придбав у Данії 1917 року Віргінські острови за 25 мільйонів доларів, що еквівалентно приблизно 500 мільйонам доларів сьогодні. Він купив Аляску у Росії в 1867 році за 7,2 млн доларів та величезний Луїзіанський край, що простягався від річки Міссісіпі до Скелястих гір,1803 р. у Франції за 15 мільйонів доларів.

"США придбали Аляску 1867 року - приблизно за 125 мільйонів доларів на сьогоднішні гроші. Гренландія обійшлася б набагато дорожче придбати", - сказав Іван Морган з університетського коледжу Інституту Лондона Америці.

Морган заявив, що такій угоді будуть стояти на перепоні інші договори, законодавчі процеси в Данії, Гренландії та США, і, ймовірно, і в Європейському Союзі. Аналітик скептично налаштований стосовно ідеї Трампа.

"Це не так, як купувати поле для гольфу, де звертаєтесь до адвоката і говорите: "Чи можете ви це санкціонувати?". Навіть якщо є угода, ціна була б надзвичайно високою: в мільярдах, можливо, навіть у трильйонах", – сказав він.

У Гренландії вже розташована найпівнічніша база військових сил США, повітряна база Туле, приблизно за 1000 кілометрів на північ від Полярного кола. Радіолокаційний і прослуховувальний пост має систему раннього попередження балістичної ракети, яка може виявляти вхідні міжконтинентальні балістичні ракети .

Невикористана нафта, газ та корисні копалини Гренландії також можуть бути привабливими для Трампа, оскільки перегони за ці ресурси посилюються.

Але Морган вказує на причини, які ймовірно, є рушійними для такої зацікавленості: "Тут є всі ознаки питання виборів, тому що просто не можна вирішувати проблему до перегонів 2020 року. Однак, якщо він піде на другий термін, може розглядати купівлю Гренландії як успадковану проблему і працювати над цим далі".

Нагадаємо, що влада Гренландії і Данії заявили, що автономія зацікавлена ​​у співпраці з США, але не продається. Фредерікса категорично відкинула можливість продажу Гренландії, яка є територією в складі Королівства Данія та має права широкої автономії.

Раніше американський лідер підтвердив, що Сполучені Штати могли б бути зацікавлені в придбанні Гренландії. Як зауважив Трамп, "за своєю суттю це велика операція з придбання нерухомості".

Відео Данські чиновники назвали божевіллям ідею Трампа придбати Гренландію

Напередодні у виданні "The Wall Street Journal" з'явилась стаття про те, що американського президента приваблюють природні ресурси Гренландії і він всерйоз задумується її купити. Посилаючись на власні джерела, у матеріалі зазначили: Трамп уже майже рік обговорює цю ідею зі своїми радниками та адвокатами. Данським політикам такі чутки не сподобались.  

Данські чиновники назвали божевіллям ідею Трампа придбати Гренландію

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів