США і Італія випередили Росію на світовому ринку озброєнь у 2008 році

В 2008 році Вашингтон уклав військові операції на 37,8 мільярда доларів. Це 68,4 відсотка від глобальних показників.

У 2008 році США змогли, не дивлячись на рецесію на світовому ринку озброєнь, зберегти лідерство за вартістю реалізованої оборонної продукції і навіть збільшити свої показники в порівнянні з минулим роком. Ці дані, як пише The New York Times, містяться новому дослідженні Конгресу США. На другому місці виявилася Італія, а на третьому - Росія.

Зокрема, за даними дослідження, в 2008 році Вашингтон уклав військові операції на 37,8 мільярда доларів. Це 68,4 відсотка від глобальних показників. Для порівняння, в 2007 році американці реалізували військову продукцію на 25,4 мільярда доларів.

Італійським виробникам вдалося підписати контракти на 3,7 мільярда доларів, а російським - 3,5 мільярда доларів. У той же час, як підкреслює джерело, в 2007 році Москва підписала відповідні контракти на суму 10,8 мільярда доларів.

Зростання постачання американської військової продукції учасники дослідження пояснюють новими контрактами з державами Близького Сходу та Азії, а також тривалі постачання обладнання і надання послуг партнерам по всьому світу. Найбільші угоди були укладені США з Об'єднаними Арабськими Еміратами (6,5 мільярда доларів), Марокко (2,1 мільярда доларів) і Тайванем (2 мільярди доларів). Іншими великими покупцями американської продукції були Індія, Ірак, Саудівська Аравія, Єгипет, Південна Корея та Бразилія.

Основними партнерами Росії, за оцінками американських дослідників, залишаються Китай та Індія, хоча останнім часом Москва зосередилася на постачанні озброєнь до країн Латинської Америки, зокрема - до Венесуели.

Всього, як підкреслюється в дослідженні, в 2008 році ринок озброєнь оцінювався в 55,2 мільярда доларів, що приблизно на 7,6 відсотка більше, ніж у 2007 році. Основними покупцями такої продукції були Об'єднані Арабські Емірати (9,7 мільярда доларів), Саудівська Аравія (8,7 мільярда доларів) та Марокко (5,4 мільярда доларів).

Читайте також:

Секретаріат Ющенка: ядерна зброя Україні непотрібна

У музеї геноциду осетин виставлена українська зброя

Росія створила супер-зброю, здатну зупиняти танки та літаки

Росія виміряла потужність ядерної зброї, яку випробувала КНДР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: