США і Киргизія мають намір побудувати в республіці центр для спецназу

Америка разом з Киргизією планують побудувати центр, де планується проводити підготовку підрозділів спеціального призначення всіх киргизьких силових структур.

Киргизія та США розглядають можливість створення на кошти Сполучених Штатів на півдні республіки тренувального центру для військовослужбовців. На ньому "планується проводити підготовку підрозділів спеціального призначення" всіх киргизьких силових структур, повідомили у прес-службі киргизького міністерства оборони.

9 березня про будівництво даного центру заявило посольство США, яке підкреслило, що кошти на будівництво виділяються на прохання киргизького уряду, якому буде належати навчальний центр. За даними військових, центр буде включати казармені будівлі, їдальню, навчальні класи, смугу перешкод. Вартість проекту 5,5 млн доларів.

У військовому відомстві зазначають, що будівництво центру "є проектом у сфері двосторонніх киргизько-американських відносин у боротьбі з міжнародним тероризмом і релігійним екстремізмом, транснаціональною організованою злочинністю, з припинення контрабанди наркотиків і не спрямоване проти "третіх країн". У Міноборони підкреслили, що зведення центру не суперечить "зобов'язанням республіки в рамках Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) та інших міжнародних організацій".

За даними міністерства, в даний час в оборонній галузі республіка взаємодіє зі збройними силами 37 держав світу. Раніше в рамках киргизько-американської програми FMF (Фінансування військових проектів за кордоном) на кошти США в Киргизії були побудовані "адміністративні і казармені будівлі на базі військової частини" у місті Токмок, хірургічне відділення військового госпіталю військової частини в селі Беш-кунг. Крім цього, одним з напрямків по цій програмі є зведення "Об'єднаного навчального центру на базі військової частини, розташованої в селищі Кой-Таш".

Раніше командуючий Центральним командуванням США Девід Петреус заявив, що США надають важливого значення співробітництву з Киргизією. Тим часом киргизькі старші вважають, що республіка "виявилася втягнута у процес підготовки терористів". Нагадаємо, наприкінці лютого повідомлялося про затриманого на борту літака киргизького лідера іранської сепаратистської організації, який нібито летів на зустріч на території американського Центру транзитних перевезень в аеропорту "Манас" у столиці Киргизії Бішкеку.

Читайте також:

Аксакали Киргизії вимагають вивести з країни американську авіабазу

Вашингтон спростував інформацію про намір збудувати військову базу в Киргизстані

У Киргизії запропонували ввести публічну смертну кару

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: