США і Китай обговорять торгівлю в лютому

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Попередній раунд переговорів завершився в Пекіні у п'ятницю минулого тижня без погодження умов подальшого співробітництва.

Черговий- сьомий- раунд консультацій між КНР та США щодо врегулювання торгівельних розбіжностей відбудеться у Вашингтоні 21-22 лютого.

Повідомило у вівторок міністерство комерції Китаю, - пише Інтерфакс.

"За запрошенням американської сторони спецпосланець голови КНР Сі Цзіньпіна член політбюро ЦК КПК, віце-прем'єр Держради КНР, який очолює китайську сторону в процесі всебічного економічного діалогу з США, Лю Хе відвідає Вашингтон, де 21-22 лютого проведе сьомий раунд китайсько-американських торговельно-економічних консультацій високого рівня з торговим представником США Лайтхайзером і міністром фінансів Мнучиным", - йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті відомства.

Попередній раунд переговорів завершився в Пекіні у п'ятницю минулого тижня без погодження умов подальшого співробітництва, проте обидві сторони відзначили, що дещо наблизилися до угоди.

Голова КНР Сі Цзіньпін заявив про досягнення сторонами прогресу з низки важливих питань.

"Наступного тижня переговори продовжаться у Вашингтоні. Я сподіваюся, робота й надалі буде плідною, і ми підійдемо до досягнення взаємовигідної угоди", - заявив Сі Цзіньпін.

Китайський керівник додав, що Китай "хоче долати двосторонні економічні суперечки і розбіжності за рахунок співпраці і готовий рухатися до угоди, яка зможе влаштувати обидві країни".

"Проте співпраця має свої принципи", - підкреслив Сі Цзіньпін.

У повідомленні Білого дому зазначалося, що США і КНР досягли прогресу у переговорах, однак зберігаються моменти, над якими їм ще належить попрацювати.

Досягнуті домовленості будуть сформульовані в протоколі про наміри, йдеться в заяві Білого дому.

Як повідомлялося, Сі Цзіньпін і Дональд Трамп домовилися про те, що США не будуть з 1 січня 2019 року піднімати ввізні мита на китайські товари з 10% до 25%, про що раніше оголошував Вашингтон.

Одночасно сторони повинні допомогою переговорів у тримісячний термін прийти до конкретної угоди. Якщо за 90 днів сторони не зможуть укласти таку угоду, то 25-процентні мита на імпортовані США з Китаю товари вартістю $ 200 млрд вступлять в силу.

Раніше в Китаї звинуватили США у "торговому буллінгу" і в тому, що це змушує інші країни підлаштовуватися під позицію Штатів за введення проти них нових мит. Однак у Пекіні також і запевнили, що в будь-який момент готові сісти за стіл переговорів з приводу торговельних угод, якщо вони будуть ґрунтуватися на взаємній повазі і рівності".

Крім торгової війни США планували розгорнути на рівні адміністрації широкий наступ на Китай, звинувативши його у ворожій діяльності проти американських компаній, викрадення інтелектуальної власності, кібератаці і втручання у вибори.

Залиште свій коментар

Вибір редакції