США і надалі підтримуватимуть намір України вступити в НАТО

Адміністрація Обами дотримується думки, що країни, які прагнуть приєднання до НАТО, мають змогу вступити в альянс.

Президент США Барак Обама заявив, що покращення стосунків із Росією не має робитися за рахунок погіршення їхніх зв’язків із НАТО.

Про це Обама заявив на спільній прес-конференції з генсеком НАТО Яаапом де Хоопом Схеффером.

Він також наголосив на праві третіх країн вступати до НАТО за власним бажанням:

"Ця адміністрація, моя адміністрація прагне перезавантаження стосунків із Росією , але лише таким чином , як це сумісно із членством у НАТО і сумісно із потребою надіслати чіткий сигнал по всій Європі про те, що ми будемо і надалі дотримуватися засадничої думки - що країни, які прагнуть приєднання до НАТО, мають змогу вступити до НАТО."

У свою чергу Яаап де Хооп Схеффер заявив, що НАТО і Росія потрібні один одному.

“Ми маємо багато питань з яких ми не погоджуємося, але НАТО потребує Росію, а Росія потребує НАТО. Відтак, нам слід працювати над проблемами щодо яких ми погоджуємося і не приховувати наші суперечності. Нам слід усвідомити, що ці відносини, на мою думку, можна і слід посилити”.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров привітав заклик Вашингтона "перезавантажити" відносини з Москвою. Водночас в інтерв’ю британському щоденникові The Financial Times Лавров повторив, що Росія твердо проти розширення НАТО на країни зі складу колишнього СРСР.

Нагадаємо, відносини Росії і НАТО ускладнилися після подій в Південній Осетії в серпні 2008 року. Крім того, Росія негативно ставиться до планів щодо прийняття до НАТО України і Грузії, а також до намірів США розмістити елементи системи ПРО в Польщі та Чехії.

Читайте також:

Головком НАТО: Москва не буде церемонитися зі своїми сусідами

США переводять базу винищувачів до кордонів Росії

У Севастополі протестують проти прибуття "натівського" фрегата

Росія не прийматиме участі у гонці озброєнь

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: