США і Росія припинили співробітництво в галузі ядерної безпеки - The Boston Globe

Дата публікації
США і Росія припинили співробітництво в галузі ядерної безпеки - The Boston Globe

Співробітництво між країнами тривало більше 20 років. / The Boston Globe

Російські й американські представники 16 грудня в Москві підписали документ, який припиняє співпрацю

Росія і США припинили співпрацю в галузі ядерної безпеки після 20 років співробітництва. Про це в понеділок, 19 січня, написала газета The Boston Globe.

Як йдеться у статті, російські й американські представники 16 грудня в Москві підписали документ, який припиняє співпрацю у галузі охорони ядерних об'єктів.

Таким чином Росія відмовилася від допомоги США в наданні допомоги з охорони найбільших складів збройового урану й плутонію.

Всього в переговорах взяли участь майже 40 осіб. Серед них з американської сторони були представники Пентагону, Міненерго США і Держдепартаменту, а з російської - відповідальні за ядерну безпеку чиновники.

Росія, як було написано в "протоколі зустрічі", повідомила США про припинення спільних робіт із забезпечення безпеки на 18 цивільних об'єктах, де зберігаються збройові ядерні речовини. Крім того, були скасовані дії з надання безпеки в окремих "закритих ядерних містах".

Росія й США з 1991 року співпрацюють у сфері забезпечення ядерної безпеки. Основна мета співпраці - припинення розкрадання урану й плутонію і потрапляння їх на чорний ринок.

Наступна публікація