США і Європа засудили затримання опозиціонерів у Москві

Під час несанкціонованого мітингу на Тріумфальній площі в Москві міліція затримала близько 50 осіб, - Європа вражена.

Захід відреагував на затримання 31 грудня російських опозиціонерів на Тріумфальній площі у Москві.
Зокрема, прес-служба Адміністрації США розповсюдила заяву, в якій висловила тривогу у зв'язку з інформацією про те, що московська влада "не дозволила громадянам реалізувати 31 грудня право на мирні зібрання".

"США зі стурбованістю зазначають про затримання протестуючих, зокрема, видатної правозахисниці Людмили Алексєєвої, і повідомлення про неналежне поводження з ними під вартою", - заявив Білий дім.

У заяві йдеться, що свобода слова і свобода зборів є загальнолюдськими правами, які уряди кожної країни повинні захищати і визнавати.

У свою чергу голова Європейського парламенту Єжи Бузек заявив, що вражений затриманням у Москві лауреата Сахаровської премії Людмили Алексєєвої.

У поширеній в п'ятницю у Брюсселі заяві Бузека говориться, що його "глибоко і особисто" вразив той факт, що дуже шанована 82-річна жінка провела новорічну ніч у міліції. На його думку, "поліцейські дії були абсолютно невідповідними".

"У демократичній країні у людей має бути право на організований протест, навіть проти уряду і влади. Свобода слова - це одне з базових прав людини", - додав Бузек.

Нагадаємо, 31 грудня, під час несанкціонованого мітингу на Тріумфальній площі в Москві, який спробувала провести низка опозиційних організацій, міліція затримала близько 50 осіб.

Серед них - 82-річна відома правозахисниця, голова Московської Гельсінкської групи Людмила Алексєєва, яка прийшла на мітинг у костюмі Снігуроньки. Через деякий час усіх затриманих відпустили.

Читайте також:

Міліція затримала Нємцова під час спроби звільнити Лімонова

У Москві міліція затримала лідера опозиції і десятки його прихильників

У Москві ОМОН розігнав мітинг на захист свободи зборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: