США карає недбалих військовиків

Декількох старших офіцерів військово-повітряних сил США звільнили через інцидент, коли над країною пролетів літак з ядерними боєголовками.

Декількох старших офіцерів військово-повітряних сил США звільнили через промахи, які призвели до того, що над територією США пролетів бомбардувальник Б-52, на борту якого знаходилися ракети з ядерними боєголовками. Про це повідомляє ВВС з посиланням на представників американських ВПС.

Інцидент відбувся в серпні цього року і, як повідомляють кореспонденти, став одним із найсерйозніших порушень у сфері ядерної безпеки США.

Спочатку недбалість припустили на військовій авіабазі в Північній Дакоті, де наземний екіпаж не звернув уваги на те, що шість завантажених на борт літака балістичних ракет було оснащено ядерними боєголовками.

Наступного дня літак із цими ракетами пролетів близько двох тисяч кілометрів і приземлився в Луїзіані, де й було знайдено помилку.

Як стверджують представники ВВС США, в ході польоту небезпеки для населення не виникало.

Проте про інцидент повідомили президентові Джорджу Бушу й міністрові оборони Роберту Гейтсу.

Командування ВВС дало розпорядження провести ретельне розслідування.

Як заявив генерал-майор Ричард Ньютон, Б-52 мав нести крилаті ракети без ядерних боєголовок.

За його словами, ціла система перевірок мала запобігти можливості інциденту. Проте жодну з них не було проведено відповідно до правил.

За словами генерала, військовики замінили встановлену процедуру своєю власною "неофіційною" системою перевірки. При цьому він не уточнив, чому вони так учинили й упродовж якого часу цю "неофіційну" систему застосовували.

Він заявив, що випадок був лише одиничним інцидентом і що процедур з гарантування безпеки ядерної сфери справно дотримують. Проте деякі експерти з цим не згодні.

Ганс Кристенсен - експерт із Федерації американських учених - вважає, що ВПС потрібно активніше вирішувати проблему браку людей з необхідними навичками й підготовкою.

"Після завершення "холодної війни" та зникнення радянської ядерної загрози кар'єра в ядерній галузі перестала бути популярною", - пояснив він у інтерв'ю Associated Press.

Генерал Ньютон, своєю чергою., визнав, що військово-повітряним силам необхідно відновити довіру до себе. Він додав, що його колеги роблять усе, аби не припустити повторення інциденту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: