США лякають черговими терактами

Створена Конгресом двопартійна комісія підготувала доповідь про терористичну небезпеку, що загрожує США.

Автори доповіді зробили висновок, що в період до 2013 року США загрожує терористичний акт з використанням зброї масового знищення – ядерної або біологічної.

Комісія щодо запобігання розповсюдження і терористичного використовування зброї масового знищення була створена в травні 2008 року. Керують комісією колишні сенатори Боб Грем (Bob Graham) і Джим Телент (Jim Talent).

Автори доповіді рекомендують новій американській адміністрації активно готуватися до біологічного теракту і відрядити одного з членів Ради національної безпеки, щоб той керував розвідувальною і дипломатичною діяльністю.

Як вважають автори доповіді, зараз у терористичних груп як і раніше недостатньо наукових і технічних можливостей для створення хімічної або біологічної зброї, але це "відставання" легко подолати, якщо терористи знайдуть досить кваліфікованих помічників серед учених. При цьому біологічна атака більш вірогідна, ніж ядерна, а найвірогідніша біологічна зброя, як сказав екс-сенатор Грем, - сибірська виразка.

Раніше стало відомо, що Пентагон планує найближчими роками розвернути на території США 20-тисячний військовий контингент, який якраз буде призначений для протистояння наслідкам можливих терактів з використанням зброї масового знищення.  

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: