США: Мета вторгнення до Лівії - не повалення Каддафі

Коаліція, схоже, ще сама не визначилася, навіщо атакувала Лівію. Принаймні, що робити з Каддафі, союзники не знають. Але повалення його режиму не планують.

Метою операції коаліційних сил в Лівії не є повалення лідера країни Муаммара Каддафі. Про це йде мова в заяві голови об'єднаного комітету начальників штабів ЗС США адмірала Майкла Маллена.

Маллен заявив, "що цілі військової кампанії Заходу обмежені ", і повалення Каддафі не є пріоритетним завданням.

Як відомо, Майкл Маллен заявив, що дії міжнародної коаліції по відношенню до Лівії мають значний прогрес. "По-перше, безпілотна зона в повітряному просторі фактично введена, по-друге, міжнародній коаліції вдалося за 24 години домогтися значного прогресу, зупинивши наступ сил лівійського лідера Муаммара Каддафі на Бенгазі", - зазначив Маллен.

Тим часом єдиної думки про те, який повинен бути результат операції, у союзників, схоже, немає. Міністр оборони Данії Гітте Ліллелунд Бек висловила надію, що операція "Одіссея. Світанок" дозволить подати лівійського лідера Муаммара Каддафі до суду.

"Військова акція не має на меті знищення Каддафі. Моя надія в тому, що ми зможемо зробити все, щоб гарантувати, що ми зможемо віддати Каддафі в руки Міжнародного кримінального суду, і нехай тоді суд вирішить його долю", - заявила вона.

Тим часом Каддафі у новому аудіозверненні назвав дії міжнародної коаліції новим Хрестовим походом, терористичним актом, справжньою метою якого є лівійська нафта. Він заявив, що лівійський народ не боїться війни і неодмінно переможе агресорів.

Раніше лідер опозиції в Тобруці заявив, що початок операції "Одіссея. Світанок" дозволив опозиціонерам зміцнити свої сили для опору лівійському лідеру.

Як відомо, військова операція в Лівії буде складатися з трьох етапів, повідомили джерела в Пентагоні. У ході першої фази, яка і почалася напередодні, повинні бути знешкоджені лівійські ППО. На другому етапі мішенню стануть бази лівійських ВПС, а також резиденція Каддафі в Тріполі. І на закінчення - удари будуть наноситися безпосередньо по лівійській армії.

Все про військові дії у Лівії читайте тут.

Читайте також:

Каддафі - НАТО: нам немає куди відступати, ви будете переможені

Кривавий "Світанок" над Лівією: під обстрілом сил західної коаліції гинуть діти

Каддафі назвав Обаму своїм сином: що б не сталося - я буду любити тебе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: