США можуть напасти на Іран

США можуть завдати військового удару по об'єктах корпусу вартових ісламської революції в Ірані протягом найближчих шести місяців.

США можуть завдати військового удару по об'єктах корпусу вартових ісламської революції в Ірані протягом найближчих шести місяців. З таким попередженням виступив у вівторок в ефірі телекомпанії "Фокс" відомий американський експерт, колишній оперативний співробітник ЦРУ на Близькому Сході Роберт Байер.

"Я провів неофіційний опит в уряді серед колишніх колег - людей в держдепартаменті, раді національної безпеки при президенті, який показав, що політика по Ірану зараз припинена, але є відчуття, що ми ударимо по корпусу вартових ісламської революції десь протягом наступних шести місяців або щось подібне до цього", - заявив Байер.

За його словами "це буде не зовсім війна", а відповідь адміністрації Джорджа Буша на те, що вони вважають іранським втручанням в Ірак і в регіон в цілому.

"Якщо удар по Ірану матиме місце, він буде дуже швидким, він буде попередженням і буде переслідуванням за гарячими слідами. Ми не побачимо, що американські війська перетинатимуть кордон", - сказав він.

Байер повідомив також, що адміністрація Буша, побоюючись просочування інформації, не може дозволити собі навіть розповсюдження цього плану по бюрократичних каналах усередині уряду, оскільки це негайно з'явиться на сторінках газети "Вашингтон пост" або "Нью-Йорк Таймс".

"Якщо це (удар по Ірану) трапиться, це відбудеться дуже швидко і буде сюрпризом для дуже багатьох людей", - заявив колишній співробітник ЦРУ.

"Така поширена думка у Вашингтоні серед людей, які стежать за Іраном. Я пишу зараз книгу про Іран, і вони мені говорять, щоб я поквапився, оскільки ці удари скоро послідують", - заявив Байер.

"Я хотів би помилитися, але подивимося", - заявив він.

Регулярно виникаючі у Вашингтоні чутки про можливий військовий удар США по Ірану в минулу середу в черговий раз спростувала заступник прес-секретаря Білого дому Дана Періно.

"Всі наші зусилля сконцентровані на дипломатичних діях, над якими ми працюємо по лінії РБ ООН. Військова акція не розглядається", - заявила Періно журналістам на ранчо президента Буша під Кроуфордом (штат Техас).

Прогноз джерел Байера в уряді США розходиться з даними поширеного у понеділок у Вашингтоні опиту 108 відомих американських експертів, включаючи колишнього директора ЦРУ Джеймса Вулсі, колишнього помічника віце-президента США Річарда Чейні Арона Фрідберга, колишніх держсекретарів США Лоуренса Іглбергера і Мадлен Олбрайт та інших.

За даними цього дослідження, переважна більшість американських експертів по зовнішній політиці - 89% - висловлюються проти превентивного військового удару США по ядерних об'єктах в Ірані.

При цьому 65% упевнені у тому, що до кінця свого президентського терміну Джордж Буш такого удару по Ірану не завдасть.

Згодні з необхідністю завдати військового удару по Ірану тільки 8% опитаних.

Дослідження показало, що 65% американських експертів вважають "абсолютно неймовірною" можливість того, що до кінця січня 2009 року, коли закінчиться президентський термін Джорджа Буша, США завдадуть військового удару по Ірану.

"Дуже вірогідною" таку можливість вважають 35% опитаних.

При цьому переважна більшість - 80% - висловилися за таку стратегію рішення ядерної проблеми Ірану, при якій США повинні підсилювати санкції і інші обмежувальні заходи проти Ірану при одночасному веденні прямого двостороннього діалогу з Тегераном з питань іранської ядерної програми.

Дослідження поведене з 23 травня по 26 червня спільно вашингтонським політологічним Центром за американський прогрес і журналом Foreign Policy.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: