США можуть відібрати у BP ліцензії на видобуток нафти і газу

Уряд і Конгрес поки лише обговорюють штрафні санкції для BP, але громадське обурення посилюється, і американці вимагають найжорсткіших заходів. Через катастрофу ВР може позбутися ліцензії на видобуток нафти.

BP може позбутися ліцензій на видобуток нафти і газу в США, крім того, компанії можуть заборонити укладати контракти з американським урядом в якості штрафної санкції за найгіршу екологічну катастрофу в історії США в результаті розливу нафти в Мексиканській затоці.

Президент США Барак Обама, уряд і Конгрес поки лише обговорюють штрафні санкції для BP, але громадське обурення посилюється, і американці вимагають найжорсткіших заходів. Крім квітневої аварії, BP пригадали і вибух на НПЗ в Техасі в 2005 році, в результаті якого загинули 15 людей, і розлив 200 тисяч галонів нафти на Алясці.

"Уряд намагається зрозуміти, простежується чи в цих подіях зв'язок, чи є вони для компанії практикою, - відзначив професор екологічного права Стенфордського університету Майкл Вара. - Вони винесуть рішення, чи є причиною те, що BP працює з неймовірно складними системами, в яких аварії можуть відбуватися і іноді відбуваються, або ж культура компанії не заохочує дотримання техніки безпеки та природоохоронних норм ".

За словами керуючого директора інвестбанку Tudor Pickering Holt & Co. Девіда Перселла, влада США може позбавити BP статусу оператора родовищ в Мексиканській затоці і відкликати ліцензії на розробку родовища Прадхо-Бей на Алясці. Крім того, Конгрес зараз обговорює заборону на контракти з BP для державних органів та установ, включаючи міністерство оборони США і Агентство з охорони навколишнього середовища.

Раніше повідомлялося, що Обама у вівторок проведе в Білому домі зустріч з керівництвом BP. Очікується, що на цій зустрічі він вимагатиме від компанії негайного створення фонду, з якого будуть виплачуватися компенсації постраждалим від розливу нафти в Мексиканській затоці, обсягом не менше 20 мільярдів доларів.

Експерти Credit Suisse оцінюють загальний масштаб витрат на ліквідацію наслідків витоку нафти і виплату компенсацій постраждалим у суму до 37 мільярдів доларів. Інші оцінки варіюються від 17 до 60 мільярдів доларів. Поки BP витратила на ці цілі 1,6 мільярда доларів.

Нафтова платформа компанії BP вибухнула в Мексиканській затоці 20 квітня, після чого почався вилив нафти в море, що загрожує найбільшою в історії США екологічною катастрофою.

Читайте також:

Обама порівняв катастрофу в Мексиканській затоці з терактами 11 вересня

ВР оцінила збитки від "нафтового Чорнобилю" в 1,6 млрд доларів

Влада США поставила ультиматум ВР з приводу витоку нафти

Обама хоче знати, кому "надерти дупу" за катастрофу в Мексиканській затоці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: