США наклали санкції на Іран

США наклали нові економічні санкції проти міністерства оборони Ірану і Корпусу вартових ісламської революції.

Корпус вартових ісламської революції
Lenta.ru
Корпус вартових ісламської революції.
США 25 жовтня в односторонньому порядку наклали нові економічні санкції проти міністерства оборони Ірану і Корпусу вартових ісламської революції (КВІР), передає агентство Reuters.

У Білому домі вважають, що іранські військові намагаються оволодіти зброєю масового ураження і підтримують тероризм. Як відзначає The New York Times, США вперше роблять подібний крок щодо озброєних сил іншої держави.

У Вашингтоні сподіваються перекрити фінансові надходження до іранської армії і до КВІР, відлякати бізнесменів від співпраці з ними. У зв'язку з цим агентство Reuters відзначає, що санкції торкнуться більше двадцяти іранських компаній. Під їхню дію також потраплять низка банків і приватних осіб.

"Це достатньо істотна міра, - відзначив представник Білого дому. - Адміністрація зважилася на цей крок, будучи впевненою, що Іран продовжує розробки ядерної зброї і веде терористичну діяльність".

Великобританія вже підтримала рішення США про введення нових санкцій, одночасно запропонувавши провести третій раунд переговорів про нові санкції в Раді безпеки ООН.

Нагадаємо, що зі свого боку, іранський парламент у вересні 2007 року визнав терористичними організаціями ЦРУ і армію США. 

Як причини парламентарії вказали, що під час Другої світової війни США піддали Японію атомному бомбардуванню, використовували начинені збідненим ураном бомби в ході недавніх бойових дій в Афганістані, на Балканах і в Іраку, а крім того, підтримують вбивства палестинців та іракців і катують ув'язнених у своїх в'язницях.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: