США намагаються помиритися з РФ шляхом таємних переговорів щодо Сирії – WSJ

Перемовини проводять таємно через розслідування імовірного втручання РФ у вибори Штатів.

Адміністрація президента США Дональда Трампа таємно проводить переговори з Росією.

Тема їхніх обговорень – створення зон деескалації на південному заході Сирії. Про це в п'ятницю, 9 червня, повідомила газета Wall Street Journal з посиланням на джерело серед американських посадових осіб.

За даними видання, сторони вже провели дві зустрічі. Останню з них – в Йорданії – близько двох тижнів тому. Третю зустріч, яка намічалася на нинішній тиждень в столиці цієї ж країни (Аммані), довелося відкласти через розбіжність робочих графіків учасників.

Нові терміни цього раунду консультацій поки що не встановлені, заявило джерело газеті.

Видання зазначає, що ці переговори показують прагнення Білого дому налагодити відносини з Москвою. Однак їх проводять таємно через тривале розслідування можливого втручання Росії у вибори президента США 2016 року.

З американської сторони переговори ведуть спецпредставник президента США з питань взаємодії з іншими країнами в боротьбі з терористичним угрупуванням "Ісламська держава" Бретт Макгурк і спецпосланець глави держави щодо Сирії Майкл ратних.

Згідно з інформацією Wall Street Journal, американці розраховують узгодити з Росією шлях розгрому "ІД" і необхідні для цього кошти. У разі успіху переговорів щодо зон деескалації на південному заході Сирії сторони готові продовжити діалог – вони хочуть встановити такі зони і в інших частинах арабської республіки.

У Держдепартаменті США відмовилися прокоментувати газеті цю інформацію.

Нагадаємо, раніше віце-голова Комітету з питань розвідки американського Сенату Марк Уорнер наголосив, що повідомлення про результати розслідування щодо наслідків втручання Росії у президентські вибори в США применшені. За його словами, масштаби порушень з боку Москви є набагато більшими.

Наприкінці травня газета Washington Post із посиланням на американських чиновників, знайомих з даними розвідки США, повідомила, що зять Трампа Джаред Кушнер на початку грудня 2016 року під час зустрічі з Кисляком у хмарочосі Trump Tower нібито запропонував йому встановити секретний канал зв'язку між Москвою і перехідною командою Трампа, використовуючи для цієї мети російські дипломатичні представництва в США.

Залиште свій коментар