США наполягає на ПРО в Польщі

Вже у лютому 2008 року в Польщі може розпочатися будівництво бази ПРО США.

ПРО
Архів
База ПРО може з'явитися в Польщі вже наступного року. (Фото: otan.nato.int)

Заступник міністра закордонних справ Польщі Вітольд Вашиковськмй заявив, що в разі, якщо до вересня буде досягнуто домовленостей щодо розміщення в країні бази ПРО США, її будівництво може розпочатися в лютому наступного року, повідомляє ІТАР-ТАРС.

Напередодні Вашиковський провів переговори з помічником держсекретаря США Джоном Рудом відносно планів адміністрації президента Джорджа Буша щодо розміщення 10 ракет ПРО в Польщі.

За твердженнями Вашингтону, це необхідно для захисту від можливих ракетних загроз з боку Ірану. Як відзначив Вашиковський, на переговорах було досягнуто певного прогресу.

Джордж Буш
Джордж Буш. (Фото: catsprn.com)

В свою чергу, Руд сказав, що, хоча обом сторонам ще необхідно врегулювати низку юридичних і технічних питань відносно бази, в ході переговорів не було виявлено ніяких очевидних розбіжностей, що могли би завадити укладанню угоди.

За словами Вашиковського, Варшава не виступає проти обговорення обговорення Вашингтоном і Москвою російської пропозиції з приводу спільного використання азербайджанської ракетно-локаційної станції в Габалі для захисту від ракетних загроз.

В той же час, Вашиковський відзначив, що Польща розглядає цю ініціативу Росії як "зумисну спробу блокувати або заморозити" переговори між Варшавою й Вашингтоном відносно ПРО. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: