США наполягають на ПРО в Польщі й Чехії

Експерти США та Росії оглянули Габалінську РЛС в Азербайджані. США відмовилися від російських пропозицій.

Експерти США, Росії і Азербайджану провели у вівторок двогодинну експертну місію на Габалінській радіолокаційній станції (РЛС) в Азербайджані.

З російського боку експертну групу очолював перший замначальника Генштабу Космічних військ РФ Олександр Якушин, з американського - замкомандувача Ракетними військами Пітер Райлі.

Експерти оглядали об’єкт на пропозицію президента РФ Володимира Путіна, який запропонував президентові США Джорджу Бушу в межах саміту "G8" 7 червня 2007 року спільно використовувати Габалінську РЛС замість розміщення в Чехії й Польщі елементів американської ПРО.

Проте адміністрація Джорджа Буша вважає, що запропоновані Росією варіанти з радарних станцій в Азербайджані й Росії не можуть замінити собою об'єкти третього позиційного району ПРО в Польщі та Чехії.

"Ми не чекаємо й не бачимо, як те, що вони (росіяни) пропонують, може замінити те, що ми пропонуємо для Польщі та Чехії", - заявив у вівторок у Вашинґтоні голова агенції США з протиракетної оборони генерал-лейтенант Генрі Оберинґ, який виступив у Європейському інституті перед дипломатами з посольств європейських держав у американській столиці.

Оберинґ повідомив, що російські радари за своїми характеристиками не можуть виконувати ті завдання, які стоять перед американським радаром, пропонованому для Чехії, і тому з погляду Вашинґтона найкращим варіантом було би підключення російських станцій до третього району ПРО в Європі.

Оберинґ виразив упевненість у тому, що США вдасться укласти двосторонні угоди з урядами Польщі й Чехії про розміщення американських ракет-перехоплювачів, а також радара ПРО на об'єктах в цих двох країнах. "Я вважаю, що ми укладемо угоди з Польщею і Чехією, і вважаю, що це буде просуватися", - сказав він.

Повідомивши, що США могли б розмістити свої ракети-перехоплювачі ПРО в Польщі не раніше 2011 або 2012 року, Оберинґ визнав: намір американського конгресу урізати частину витрат на третій позиційний район ПРО може затримати початок робіт на об'єктах в Польщі і Чехії на шість місяців.

Наголосивши, що через ракетну загрозу з боку Ірану й КНДР у роботах з ПРО "є відчуття терміновости", голова агенції з ПРО повідомив, що інтерес до протиракетної оборони виявляють багато держав.

"Ми бачимо драматичне зростання інтересу до протиракетної оборони по всьому світі", - повідомив він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: