США направлять в Середземне море корабель з ракетним комплексом

В Середземне море буде направлено крейсер "Монтерей" з ракетним комплексом Aegis. Він покине базу в Норфолку (штат Вірджинія) наступного тижня.

 США в рамках першого етапу скоригованого плану розміщення елементів своєї системи протиракетної оборони (ПРО) в Європі направляють в Середземне море військовий корабель, оснащений багатоцільовим зенітно-ракетним комплексом Aegis.

Про це повідомив відповідальний співробітник апарату заступника помічника міністра оборони США з ядерної політики та питань ПРО Джон Плам.

За його словами, в Середземне море буде направлено ракетний крейсер "Монтерей". Він покине базу в Норфолку (штат Вірджинія) наступного тижня і проведе в Середземному морі півроку, зазначив Плам.

Мова йде про "першу конкретну демонстрації нашої прихильності забезпечення ПРО своїх дислокованих (за кордоном) військ, а також союзників та партнерів у Європі",  наголосив Плам.

Відповідно до рішення президента США Барака Обами, оприлюдненими у вересні минулого року, скоригована архітектура ПРО в Європі буде створюватися в чотири етапи.

На першому - в період по 2011 рік - передбачається дислокувати в Середземному морі кораблі, оснащені комплексами Aegis, радар якого здійснює наведення за допомогою комп'ютерної системи, і ракетами-перехоплювачами Standard-3 (SM-3), а також розмістити радар ПРО в Південній Європі .

На другому - до 2015 року - намічається перекинути мобільні батареї з ракетами SM-3 на територію Румунії. Далі - до 2018 року - їх намічається розгорнути в Польщі.

А до 2020 року планується замінити ці ракети на більш досконалі, здатні захищати вже всю територію країн-членів НАТО не тільки від ракет середньої і меншої дальності, але і міжконтинентальних балістичних ракет.

Майбутній похід крейсера "Монтерей" представляє собою перші конкретні дії Вашингтона в напрямку реалізації поетапного плану розгортання систем ПРО в Європі.

Затвердивши його, адміністрація Обами відмовилася від ідеї створення бази десяти ракет-перехоплювачів шахтного базування в Польщі і розміщення поєднаної з ними станції радіолокаційного стеження в Чехії.

Ці задуми були розроблені попереднім урядом США на чолі з Джорджем Бушем, Росія виступила категорично проти їх реалізації.

Читайте також:

Росія створила боєголовки, які вб'ють американську систему ПРО

Американці невдало випробували нову систему ПРО

Обама та НАТО відкинули ідею Мєдвєдєва об'єднати системи ПРО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: