США нарощуватимуть військову міць, щоб протистояти успіхам Китаю

Вашингтон боїться, що мілітаризація КНР може в кінці-кінців підірвати військовий потенціал США в Тихоокеанському регіоні.

США нарощуватимуть свій військовий потенціал у відповідь на зростаючу мілітаризацію Китаю, заявив глава Пентагону Роберт Гейтс дорогою до Пекіна, де він перебуватиме з офіційним візитом з 9 по 12 січня.

За словами Гейтс, посилення військової моці КНР може "в кінцевому рахунку підірвати військовий потенціал США в Тихоокеанському регіоні".

"Зі свого боку ми повинні реагувати вчасно і адекватно", - підкреслив шеф Пентагону.

Гейтс також визнав, що Китай досяг більшого прогресу в розробці винищувача п'ятого покоління з використанням технології "стелс", ніж припускали США. Він зізнався, що технологічні досягнення Пекіна (окрім винищувача-невидимки, це створення антикорабельної балістичної ракети) турбують Вашингтон.

Заявлена мета поїздки Гейтса - поліпшити зв'язки між оборонними відомствами двох країн. Але сам він не очікує "якого-небудь прориву" у військових відносинах з Китаєм.

У КНР Гейтс проведе зустрічі не тільки зі своїм колегою - генералом Лян Гуанлє, але і з головою КНР Ху Цзіньтао та іншими офіційними особами, у тому числі міністром закордонних справ Ян Цзечі.

Через 10 днів з держвізитом до США повинен прибути Ху Цзіньтао.

У серпні 2010року Вашингтон підрахував, що витрати КНР на оборону в 2009 році склали близько 150 млрд дол і вдвічі перевищили офіційні дані. При цьому самі Сполучені Штати витрачають на оборону більше 500 млрд дол щорічно.

Читайте також:

Нова китайська ракета змінила розташування сил у Тихому океані

Китай розпочав випробування винищувача п'ятого покоління

Пентагон зізнався, скільки США заробили на продажу зброї

Американці невдало випробували нову систему ПРО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: