США назвали Африку найбільш активним і небезпечним осередком тероризму

У своїй щорічній доповіді щодо тероризму Держдеп США назвав свого головного ворога, спонсорів тероризму і мотиви бойовиків на Північному Кавказі

Держдепартамент США опублікував у четвер щорічну доповідь щодо тероризму. Він являє собою огляд ситуації за 2009 рік. У документі відзначається, що найбільш небезпечною терористичною організацією залишається "Аль-Каїда" і особливо її центральний осередок у Пакистані. Державами-спонсорами тероризму у Вашингтоні, як і раніше вважають Іран, Кубу, Сирію та Судан. У той же час Північну Корею, яка значилася в цьому списку до жовтня 2008 року, не повернули до нього, незважаючи на підрив південнокорейського судна "Чхонан".

"Аль-Каїда" як і раніше здійснює потужні атаки на США та об'єкти інтересів США по всьому світу, вказується в доповіді, опублікованій на сайті Держдепу. Ця терористична мережа продовжує рекрутування та навчання бойовиків, а також залучення в свої структури жителів Західної Європи і Північної Америки. Більш того, "Аль-Каїда" зі змінним успіхом продовжує спроби встановити партнерські відносини з іншими терористичними організаціями для розширення можливостей, - йдеться у майже 300-сторінковому документі.

Разом з тим держдепартамент відзначає успіх пакистанської влади в протистоянні "Аль-Каїді". Угрупування перебуває під серйозним тиском у Пакистані, проти нього проводяться військові операції, знищуються опорні пункти, ліквідуються активісти. У результаті "Аль-Каїда" стикається з труднощами при зборі коштів на терористичну діяльність, тренування найманців і планування операцій поза регіоном, повідомляється в доповіді, на яку посилається РІА "Новости".

Автори доповіді відзначають, що в 2009 році з`явилася тенденція на зниження популярності "Аль-Каїди" в мусульманському світі. Причиною тому стали "нерозбірливі" дії угруповання в Алжирі, Саудівській Аравії, Пакистані та Індонезії, які призвели до збільшення кількості мусульман, які вважають, що в результаті атак страждають невинні люди.

Найбільш активні і небезпечні осередки і послідовники "Аль-Каїди" в даний час знаходяться в Африці, робить висновок держдепартамент.

На Північному Кавказі терористи перейшли до точкових атак.

Окремо в документі розглядається ситуація з тероризмом у Росії. У ньому говориться, що терористи на Північному Кавказі перейшли від масових терактів до спланованих, крапкових атак на офіційних осіб - поліцію, представників місцевої влади та відомства, що займаються боротьбою з повстанцями.

Як один із прикладів подібної діяльності називається теракт 22 червня 2009, у якому ледь не загинув президент Інгушетії Юнус-Бек Євкуров. У доповіді узагальнюються відомості про теракти в Росії за 2009 рік, найбільшим з яких є підрив поїзда "Невський експрес" 27 листопада.

За даними вашингтонського центру стратегічних і міжнародних досліджень, тільки в Чечні в 2009 році було проведено 16 терактів за участю терористів-смертників, в 2008 році - лише чотири.

Автори дослідження відзначають, що теракти в Росії часто складно відрізнити від злочинів на грунті жадібності або помсти. "Відповідно до заяви політичного представника президента по Південному федеральному округу, в 2009 році на Північному Кавказі було вчинено майже 80 терактів, що на 30% вище за показник 2008 року. Однак багато нападів часто важко відрізнити від злочинів, мотивованих жадібністю або помстою", - вказується в документі.

Американські експерти вважають, що Росія вживає заходів по боротьбі з тероризмом. Серед них - підписання президентом Дмитром Медведєвим поправки до закону про боротьбу з тероризмом, а також передача основних повноважень у боротьбі з тероризмом від ФСБ до міністерства внутрішніх справ Чечні.

Особливо в документі відзначаються досягнення російсько-американської антитерористичної робочої групи.

Читайте також:

"Аль-Каїда" випустила журнал, де вчить читачів збирати бомби на кухні

Німеччина: російські шпигуни небезпечніші за ісламських терористів

Мусульмани перестали вважати фінансування тероризму благодійністю

США готові прихистити сім'ю бен Ладена на своїй землі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: