США назвали ім'я чоловіка, через якого вийшли на бен Ладена

Ібрагім Саїд Ахмед, кур'єр "Аль-Каїди", раніше був відомий як Абу Ахмед аль-Кувейт. Виявити кур'єра вдалося тільки в серпні 2010 року завдяки перехопленню його телефонного дзвінка.

Кур'єром "Аль-Каїди", стеження за яким дозволила знайти притулок Усами бен Ладена, був Ібрагім Саїд Ахмед.

Ахмед був родом з села Мартунг, розташованої в долині Сват у Пакистані, яка довго залишалася оплотом талібів.

Раніше Ібрагім Саїд Ахмед був відомий під псевдонімом Абу Ахмед аль-Кувейт. Він і його брат стали працювати на бен Ладена, ймовірно, після того, як повернулися в долину Сват з Кувейту, куди колись виїхали їхні батьки.

Долина Сват знаходиться в 110 кілометрах на північ від пакистанського міста Абботтабад, де бен Ладен переховувався протягом приблизно п'яти років.

Те, що стеження за Ахмедом може призвести до беін Ладену, ЦРУ стало ясно після допитів високопоставленого члена "Аль-Каїди" Хассана Гюля, якого вдалося захопити. Ахмед був наближеним Халіда Шейха Мохаммеда, ймовірного організатора терактів 11 вересня 2001 року, і лівійці Абу Фараха, третьої особи в ієрархії "Аль-Каїди". Однак Мохаммед і Абу Фарах, яких також вдалося зловити, не повідомляли про Ахмеде всієї потрібної спецслужбам інформації.

Виявити кур'єра вдалося тільки в серпні 2010 року завдяки перехопленню його телефонного дзвінка. Простеживши за Ахмедом, американці виявили особняк бін Ладена в Абботтабаде.

Як відомо, в результаті штурму 2 травня 2011 лідер "Аль-Каїди" був убитий. Американці застрелили також одного з синів бін Ладена. Були вбиті Ахмед, його брат Абрар, а також жінка, яку в ЗМІ називали дружиною Ахмеда.

Читайте також:

Місце загибелі бен Ладена перетворять на музей

Результати розтину бен Ладена: терорист №1 був "ходячим мерцем"

США відмовилися виплатити винагороду за вбивство бен Ладена

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: