США назвали Карабах "сепаратистським регіоном Азербайджану"

Державний департамент США вирішив, що уряд Карабаху причетний до дискримінації релігійних організацій і являється "сепаратистським регіоном Азербайджану".

Державний департамент США у своїй щорічній доповіді про дотримання свободи віросповідання в світі назвав Карабах "сепаратистським регіоном Азербайджану".

Вся інформація про Карабасі поміщена в розділі звіту по Азербайджану, а не Вірменії, оскільки з 1992 року після війни і перемир'я Карабах з переважно вірменським населенням відокремився від Азербайджану.

У доповіді Держдеп звинувачує уряд Карабаху (за винятком Вірменської апостольської церкви, оскільки християнство - державна релігія) в дискримінації релігійних організацій.

Нагадаємо, Нагірний Карабах, населений переважно вірменами, вийшов зі складу Азербайджану, після того, як в 1991 році на території регіону була проголошена Нагірно-Карабахська Республіка (НКР), яку підтримала Вірменія.

Відділення Карабаху спровокувало озброєний конфлікт, що закінчився в 1994 році підписанням угоди про припинення вогню.

Переговори про статус Нагірного Карабаху продовжуються близько 15 років. Азербайджан наполягає на поверненні регіону до складу країни і готовий надати йому широку автономію. Вірменія, яка дотепер офіційно не визнала незалежність НКР, пропонує провести референдум про статус Нагірного Карабаху.

Повернути Нагірний Карабах будь-якими методами, у тому числі і з використанням військової сили, влада Азербайджану обіцяла ще в 2006 році.

Читайте також:

Азербайджан пообіцяв змусити Вірменію до миру

В Азербайджані продають глобуси, на яких немає Азербайджану

У Москві домовилися про мирне врегулювання в Нагірному Карабасі

Алієв: треба тиснути на Вірменію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: