США назвали вирок Ходорковському плямою на репутації Росії

Гілларі Клінтон заявила, що вирок Ходорковському та Лебедєву негативно вплинув на рептуацію Росії. Цю думку вже підтримали Великобританії та Німеччина.

Світова спільнота почала коментувати справу ЮКОСа. Держсекретар США Гілларі Клінтон заявила, що обвинувальний вирок Михайлу Ходорковському та Платону Лебедєву негативно вплинув на репутацію Росії.

За словами Клінтон, рішення московського суду "викликає питання з приводу виборчого кримінального переслідування та пріоритету політичних міркувань над законом".

Держсекретар зауважила, що проголошений президентом Росії курс на модернізацію вимагає дотримання принципу незалежності суду. Вона додала, що США і надалі стежитимуть за розвитком справи.

Міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле назвав процес у справі Ходорковського і Лебедєва дуже сумнівним. На його думку, результат слухань також суперечить оголошеним планам з модернізації Росії.

Зі свого боку, міністерство закордонних справ Великобританії пообіцяло нагадати Росії про неприпустимість виборчого правосуддя.

Європейський Союз утримався від критичних зауважень, пообіцявши простежити за подальшим розвитком справи.

27 грудня Хамовничеський суд Москви визнав Ходорковського і Лебедєва винними в розкраданні нафти і відмиванні отриманих коштів. Суддя заявив, що провина колишнього глави ЮКОСа і колишнього керівника МЕНАТЕП повністю доведена.

Адвокати підсудних пообіцяли оскаржити вердикт. При цьому вони звернули увагу, що текст вироку ідентичний тексту обвинувачення.

Покарання Ходорковському і Лебедєву суд поки не призначив, оголошення вироку триває. Прокуратура вимагає для обвинувачених 14 років позбавлення волі.

Читайте також:

Адвокати Ходорковського і Лебедєва оскаржать вирок

Вирок Ходорковському дочитають до кінця року

Ходорковського і Лебедєва визнали винними

Міжнародний арбітраж визнав ЮКОС "жертвою" Росії

ВідеоСША назвали вирок Ходорковському плямою на репутації Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: