США не будуть розміщати військові бази в Грузії

У плани США не входить розгортання військових баз на території Грузії у відповідь на розміщення російських військових в Абхазії.

У плани США не входить розгортання військових баз на території Грузії у відповідь на розміщення російських військових в Абхазії. Про це заявив в четвер заступник помічника держсекретаря США по Кавказу Меттью Брайза.

"У нас немає планів відкриття таких баз в Грузії, і я ніколи цього не говорив, оскільки таких планів просто немає", - говорить дипломат.

Раніше повідомлялося, що Вашингтон стурбований намірами Росії створити в Абхазії морську, авіаційну і дві сухопутні бази. Повідомлялося також, що як стримуючий чинник може виступити "антиплан", що передбачає відкриття американських військових баз в Грузії. У Тбілісі передбачали, що відмова від військової присутності США на грузинській території може відбутися в обмін на перегляд Москвою своїх планів в Абхазії.

Брайза пояснив позицію Вашингтона: "Я говорив і повторю ще раз, що ми маємо намір працювати з Грузією в області безпеки, енергетики, економіки і розвитку демократичних реформ". За його словами, рішення Росії відкрити базу в абхазькому порту Очамчирі виглядає як крок в невірному напрямку.

Він заявив також, що США прагнуть розвивати стосунки в регіоні на основі Женевського процесу, цілі якого - скорочення військової напруженості і допомога потребам переміщених осіб. Брайза також відзначив, що Вашингтон сподівається прийти до погодженого політичного рішення проблем на Кавказі.

Читайте також:
США готується розміщати військові бази в Грузії
Прем'єр Грузії втомився від Саакашвілі і знову проситься у відставку
Грузинська опозиція вимагає відставки Саакашвілі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: