США не готові озброювати революційну Лівію

Влада США намагається налагодити контакт з прихильниками опозиції, однак не квапиться постачати їм зброю.

США не можуть постачати зброю опозиційним силам у Лівії, так як американському керівництву досі невідомо, хто входить до складу цих сил, і чого вони домагаються, повідомив американський телеканал "Сі-Ен-Ен" з посиланням на високопоставлених чиновників США.

"Ми намагаємося зрозуміти, хто діє законно, хто незаконно, проте, на нашу думку, ще передчасно визнавати ту чи іншу (опозиційну) організацію", - сказала, зокрема, держсекретар США Гілларі Клінтон.

На даному етапі влада США намагається налагодити контакт з прихильниками опозиції, наголошується в повідомленні.

За словами офіційних осіб США, до складу опозиційних сил входять лівійці, що представляють різні групи, включаючи колишніх союзників Каддафі, колишніх військових, супротивників правлячого режиму, а також старійшин племен. Ці групи переслідують різні цілі: одні просто захищають свої будинки, інші переслідують політичні цілі.

На думку американських чиновників, єдиний фактор, який об'єднує всіх опозиціонерів в Лівії, це небажання бачити Каддафі при владі. Відсутність єдиного опозиційного табору пов'язано з тим, що лівійський лідер протягом 42 років свого правління не дозволяв сформуватися потужному опозиційному руху.

За словами Клінтон, питання про проведення військової операції в Лівії викликає неоднозначну реакцію в цій країні, а також в арабських державах. Тим не менш, вона зазначила, що в разі потреби США можуть відправити військову техніку та обладнання, а також продукти в деякі регіони Лівії.

Як повідомлялося, Ліга арабських держав (ЛАГ) застерегла міжнародне співтовариство від вторгнення до Лівії і обіцяє підтримати зусилля щодо збереження єдності країни.

На минулій в Каїрі нараді глав МЗС країн-членів ЛАД міністр закордонних справ Іраку Хошияр Зебарі закликав зробити все, щоб уникнути втручання в ситуацію в Лівії ззовні. Іракський дипломат зробив цю заяву після того, як лівійська опозиція в Бенгазі закликала ООН санкціонувати нанесення авіаційних ударів по найманцям, які б'ються в Лівії на стороні Каддафі.

Читайте також:

Каддафі судитимуть в Гаазі за масові вбивства людей

Через Каддафі в революційній Лівії загинули вже шість тисяч людей

НАТО не планує військових дій в Лівії, але пророкує "драматичний сценарій"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: