США не можна створювати баз в Іраку

Конгрес заборонив владі Сполучених Штатів створювати постійні військові бази в Іраку та контролювати нафтові запаси цієї країни.

Будівля Конгресу США
Будівля конгресу США. (Фото: aravot.am)

Палата представників конгресу США на засіданні в середу проголосувала за законопроект, що забороняє створення довготривалих або постійних американських військових баз на території Іраку. Документ також забороняє США контролювати нафтові запаси цієї країни.
 
Законопроект підтримало 399 конгресменів, 24 проголосувало проти.
 
"Створення будь-якого військового об'єкту або бази в цілях забезпечення постійної дислокації американських збройних сил в Іраку, а також контроль США над нафтовими ресурсами Іраку не є політикою США", - йдеться в тексті документа, співавторами якого є 77 конгресменів. 

Документ також забороняє адміністрації Сполучених Штатів використовувати будь-які фінансові кошти, схвалені будь-яким законодавчим актом американського конгресу, для створення постійних військових баз в Іраку або контролю іракської нафти. 

"Уявлення про те, що США мають намір окупувати Ірак на постійній основі допомагає повстанським групам завербовувати прихильників і живить насильницькі дії", - говориться в документі.
 
"Ясна заява про те, що США не прагнуть до довготривалої або постійної присутності в Іраку надішле могутній сигнал народу Іраку і всьому міжнародному співтовариству про те, що США повністю підтримують зусилля іракського народу по здійсненню повного суверенітету та контролю над безпекою", - сказано в тексті законопроекту. 

Американські війська в Іраку (Фото: behavioralhealth.typepad.com)
Архів
Конгрес США проти довготривалої американської присутності в Іраку.

У ньому також міститься нагадування про те, що сформована Білим домом двопартійна експертна група по Іраку (Iraq Study Group) в своїх рекомендаціях теж підкреслила важливість для президента США публічно заявити про те, що Вашингтон не прагне до створення постійних військових баз у цій країні.
 
"Президент повинен також підтвердити, що США не прагнуть контролювати іракську нафту", - цитує законопроект рекомендацію експертної групи по Іраку.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: