У США закінчуються гроші на війну у Лівії

За словами глави Пентагону, американські військові можуть виконати будь-яке завдання в Лівії, але за це доведеться заплатити грошима американських платників податків.

США не можуть дозволити собі затяжну місію в Лівії і обмежують роль своїх збройних сил у коаліційній операції через бюджетні проблеми. Про це заявив глава Пентагону Роберт Гейтс, виступаючи на слуханнях у комітеті сенату з питань збройних сил.

"Я турбуюся щодо затягування місії і думаю про те, як уникнути прийняття на себе широких зобов'язань, які не мають дати закінчення... Адже ми знаходимося у серйозній бюджетній кризі", - сказав Гейтс.

За його словами, американські військові можуть виконати будь-яке завдання в Лівії, але за це доведеться заплатити грошима американських платників податків.

Він знову заявив, що США не планують вводити до Лівії сухопутні сили і бачать свою роль у коаліційній операції досить обмеженою - розвідка, підтримка, комунікації.

Відповідаючи на питання сенаторів, глава Пентагону заявив, що операція в Лівії проходить успішно: силам коаліції вдалося скоротити чисельність армії Каддафі до 20-25% від початкового рівня, однак урядові сили все ще перевершують за чисельністю повстанців у пропорції 10 до 1.

За словами присутнього на слуханнях голови Об'єднаного комітету начальників штабів адмірала Майкла Маллена, в даний час чисельність армії прихильників Каддафі не перевищує 15 тисяч чоловік. Що до повстанців, їх точна чисельність невідома.

Відповідаючи на питання сенаторів щодо доцільності силового відсторонення Каддафі від влади, Гейтс сказав, що зараз цього не варто робити.

"Склад опозиції ще не досить відомий, хоча, опозиція це краща альтернатива, ніж полковник Каддафі. Але ви можете потрапити в ситуацію, коли, добившись успіху військовим шляхом, ви не досягнете політичних цілей", - відзначив глава Пентагону.

Нагадаємо, 29 березня повідомлялося, що США витратили на війну у Лівії вже майже півмільярда доларів.

Все про події у Лівії читайте тут

Читайте також:

Каддафі: світ стане свідком страшної війни між мусульманами і християнами

Пентагон: жоден чобіт американського солдата не ступить на лівійську землю

Під час військових протистоянь у Лівії загинули вже більше тисячі осіб

ВідеоРоберт Гейтс про операцію в Лівії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: